لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۹

گفتار روز: تاکيد پرزيدنت بوش بر ايستادگی آمريکا در کنار ملت و دولت عراق


پرزيدنت جرج- دابليو- بوش، رئيس جمهوری آمريکا برای ديدار با نوری المالکی، نخست وزير عراق و اعضای کابينه او به بغداد رفت.

آقای المالکی گفت، عراق مصمم است به توفيق دست يابد و مصمم است تروريسم و همه سختی ها را شکست دهد و موانع موفقيت را از ميان بردارد.

نخست وزير عراق گفت، به خواست خدا همه مشقات و سختی های مردم عراق از ميان خواهد رفت ...و همه سربازان، همراه با سپاس ما به کشورهای خود باز خواهند گشت.

در کابينه آقای المالکی مرکب از سی و هفت وزير، نمايندگان کليه مذاهب و اقوام عراق، يعنی شيعيان، سنی ها، کردان و دو تن از پيروان آئين مسيحيت حضور دارند.

پرزيدنت بوش می گويد، ترکيب کابينه آقای الماکی، واقعاً قابل تحسين است.

پرزيدنت بوش می گويد: " شما آقای المالکی، کابينه خود را طوری تنظيم کرده ايد که نماينده تمام قسمتهای کشور و نماينده همه اديان، سنن، و تاريخ و فرهنگ عراق باشد و در همان حال قاطبه مردم عراق را بپوشاند."

پرزيدنت بوش می گويد، علت مسافرت او به عراق مذاکره در مورد بازسازی و اتخاذ استراتژيهای امنيتی بود.

پرزيدنت بوش می گويد:" من نه تنها به عراق آمده ام تا با شما آقای المالکی رو در رو بنشينم، بلکه به اينجا آمده ام تا به شما بگويم که وقتی آمريکا وعده ای می دهد به وعده خود وفا می کند و اعلام کنم که موفقيت عراق به نفع ما است و به مصالح ما نزديک است."

عراق در جنگ با تروريسم يک جبهه مرکزی است. بنابر اين وقتی عراق در کار ايجاد حکومت موفق شود ... يعنی حکومتی که منبعث از مردم، برخاسته از بطن جامعه و خدمتگزار مردم باشد ... در اينصورت، ضربه غير قابل جبرانی بر پيکر تاريک انديشانی که به آزادی کمترين اعتقادی ندارند ... و آماده اند برای وصول به مقاصد سياسی خود به کشتار مردم بی گناه دست زنند ... وارد خواهد شد.

XS
SM
MD
LG