لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۲۷

چهره آينده بغداد در جلسه بازنگری استراتژی دولت جديد عراق


پرزیدنت بوش میگوید بازنگری راهکارهای دولت جدید عراق در هفته آینده به روشن ساختن زمانی که نيروهای آمريکائی ممکن است بتوانند عراق را ترک کنند، کمک خواهد کرد. پرزیدنت بوش همچنین گفت تجزيه و تحليل طرحی که مجسم خواهد ساخت آينده بغداد چگونه خواهد بود، در کانون مذاکرات او با مشاوران امنیت ملی و فرماندهان نظامی آمریکا قرار خواهد داشت. پرزیدنت بوش گفت تشکيل این جلسه پیش از کشته شدن ابومصعب ال زرقاوی رهبر تروریست، برنامه ریزی شده بود.

پرزیدنت بوش امروز، جمعه، در استراحتگاه رياست جمهوری آمريکا در کمپ دیوید در حومه واشنگتن و درپی گفتگو با آندرس فاق راسموسين نخست وزیر دانمارک صحبت ميکرد. خبرنگاران از آقای بوش در باره اختلاف با ایران بر سر برنامه اتمی آن کشور سئوال کردند. پرزيدنت بوش گفت تهران برای دادن پاسخ به پیشنهاد آمریکا و اروپا ، که هدف آن محدود ساختن فعاليت های اتمی ايران است ، چند هفته ، و نه چند ماه، فرصت دارد.

رهبر دانمارک نيز گفت با رئیس جمهوری آمریکا درباره بدرفتاریها در زندان ابو غریب در عراق، که توسط آمريکا اداره ميشد، و آنچه که وی آن را گزارش از وقايعی " غیرقابل قبول " ناميد، صحبت کرده است. اشاره او به اتهامات حاکی از کشتار غیرنظامیان غير مسلح در حدیثه و شهرهای دیگر عراق بدست تفنگداران آمریکایی بود . نخست وزیر دانمارک گفت چنين وقايعی تنها يک تراژدی برای قربانیان نيست ، بلکه ارزشهای مورد احترام دو ملت را نیز خدشه دار میسازد.

پرزيدنت بوش يادآوری کرد که اتهامات حاکی از بدرفتاری نيروهای آمريکائی مورد تحقيق قرار گرفته است و متخلفين مجازات ميشوند.

XS
SM
MD
LG