لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۱

حملات دريائی و هوائی اسرائيل به نوار غزه دست کم ده فلسطينی را کشت


مقامات فلسطينی از کشته شدن دست کم ده فلسطينی در حملات امروزاسرائيل به نوار غزه خبر داده اند. به گفته اين مقامات قايق های توپدار اسرائيل امروز، جمعه، به هدفهائی در نزديکی نوار ساحلی غزه در دريای مديترانه شليک کردند، که به کشته شدن شش نفر از جمله دو کودک منجر شد. در حملات هوائی اسرائيل به نوار غزه نيز چهار فلسطينی ديگر کشته شدند. شمار مجروح شدگان اين حملات بيش از سی نفر گزارش شده است.

حملات در شرايطی انجام گرفت که هزاران فلسطينی برای دفن ستيزه گر ارشدی که روز پنجشنبه در يک حمله هوائی اسرائيل کشته شد، در نوار غزه جمع شده بودند. شرکت کنندگان در مراسم خاکسپاری جمال ابو صمحدانه خواستار انتقام شدند. اسرائيل مدعی است که صمحدانه حملات راکتی به اسرائيل را طراحی کرده بود.

ارتش اسرائيل تا تکميل تحقيقات، دستور وقفه در حملات به غزه را داده است.

در رام الله، واقع در کرانه غربی اشغالی، محمود عباس رئيس حکومت خودگردان فلسطينی حملات را قتل عام ناميد و از جامعه بين المللی خواست اسرائيل را وادار به متوقف ساختن حملات کنند.

اسرائيل ميگويد ستيزه گران فلسطينی را که از نوار غزه به اسرائيل راکت شليک ميکنند، هدف گرفته است.

در همين حال امروز اسمعيل هانيه نخست وزير دولت فلسطينی حماس از محمود عباس رئيس حکومت خودگردان فلسطينی ، که رهبری جناح رقيب فتح را بر عهده دارد، خواست از انجام رفراندوم در مورد ايجاد يک کشور فلسطينی که اسرائيل را به رسميت بشناسد منصرف شود. آقای هانيه گفت رفراندوم ميان فلسطينيان تفرقه می اندازد.

XS
SM
MD
LG