لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۷

قرار داد سر مربی تيم ملی فوتبال ايران ممکن است تمديد نشود


ظاهراً «برانکو ايوانکويچ»، سر مربی کروات تيم ملی فوتبال ايران، در پی مسابقات جام جهانی فوتبال در آلمان، با تيم ايران باقی نخواهد ماند.

«ايوانکويچ» روز پنج شنبه به خبرگزاری رويترز گفت قرارداد او دو ماه پس از جام جهانی منقضی ميشود و بايد فکر کار تازه ای باشد. او افزود، البته، اگر تيم ملی فوتبال ايران بدور دوم مسابقات راه يابد، فدراسيون فوتبال ايران ممکن است او را بعنوان سر مربی نگهدارد ولی بايد منتظر ماند و ديد چه ميشود.

«ايوانکويچ» با تيم های کشورهای آسيای شرقی، اروپائی، و خاورميانه در تماس بوده است و ترجيح ميدهد که سر مربی گری يک باشگاه را بجای تيم ملی بعهده بگيرد. «ايوانکويچ»، در پی رهبری تيم ايران و کسب پيروزی در بازيهای دو هزار و دو آسيائی، يک قهرمان ملی ايران تلقی شد. او چهار سال است که سرمربی تيم ملی ايران است.

در اين حال، «ايوانکويچ» از در گذشت پدر «آسوالد سانچز»، دروازه بان تيم مکزيک، ابراز تاسف کرد. او که پنجاه سال داشت قرار بود برای تماشای مسابقه تيم مکزيک به آلمان برود. «سانچز» به مکزيک بازگشته است و معلوم نيست که آيا در مسابقات بازی خواهد کرد يا نه. تيم ملی ايران، در نخستين مسابقه خود در آلمان که روز يکشنبه در نورنبرگ برگزار ميشود، با تيم مکزيک بازی خواهد کرد. اگر «سانچز» تا روز يکشنبه به آلمان باز نگردد، يکی از دو بازيکن رزرو تيم «ژسوس کُرنا»، بازيکن باشگاه «تکوس» در دسته نخست باشکاهی مکزيک، و يا «گی پرمو اوچوآ» بعنوان دروازه بان در زمين بازی خواهد کرد. «کرونا» تا بحال در شش مسابقه بين المللی بازی کرده است؛ در حاليکه «اوچوآ» که بيست سال دارد تنها در نيمی از يک مسابقه بين المللی شرکت کرده است.

دو حريف ديگر تيم ايران در دور نخست مسابقات تيم های پرتقال و آنگولا هستند.

در تيم ايران «مهدی مهدوی»، که دچار آسيب ديدگی پا شده بود در تمرين های تيم ايران شرکت کرده است. «علی کريمی» که مارس گذشته دچار آسيب ديدگی شده بود، در مسابقات تيم بازی خواهد کرد، ولی هنوز معلوم نيست که آيا «فريدون زندی» نيز از جمله بازيکنان تيم ملی ايران خواهد بود يا نه. ظاهراً «زندی» دچار تب و سرما خوردگی شده است.

XS
SM
MD
LG