لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۷

کشف ۹ سر بريده در کيسه های پلاستيکی در شمال بغداد


پلیس عراق می گوید ۹ سرِ بریده را که در کیسه های پلاستیکی بسته شده بود در نزدیک شهر بعغوبه در شمال بغداد پیدا کرده است. در روزهای اخیر این دومین بار است که چنین کشفی صورت می گیرد.

در بغداد، یک اتومبیل بمب گذاری شده در نزدیکی یک آئین تشییع جنازه منفجر شد، دست کم ۴ تن را کشت و ۱۲ نفر را مجروح کرد.

پیشتر در روز سه شنبه در انفجاری که در یک ایستگاه تاکسی در مرکز بغداد روی داد یک زن جانسپرد و دست کم یک نفر دیگر مجروح شد. در تیراندازی و حوادث دیگر در شهر حد اقل ۵ تن دیگر کشته شدند.

شورش و خشونت فرقه ای در سراسر عراق در روزهای گذشته شدت گرفته و این در حالی است که نوری المالکی نخست وزیر در تلاش است دو پست مهم کابینه را پر کند. کشمکش جناح ها در داخل ائتلاف حاکم، مانع از آن شده است که توافقی به دست آید.

در خبری دیگر، المالکی روز سه شنبه گفت او در اقدامی برای پیشبرد آشتی ملی ، دستور خواهد داد ۲۵۰۰ زندانی که در خشونت دست نداشته اند آزاد شوند.

روز سه شنبه همچنین ارتش آمریکا اعلام کرد یک لشکر ارتش عراق رسما کنترل ناحیه ای در استان آشوبزده انبار، در نزدیکی شهر " حبانیه" را به دست گرفته است. یک افسر ارتش آمریکا این انتقال را " گام دیگری به سوی یک عراق آزاد" نامید. واحد عراقی به کار با تیم های آموزشی آمریکا ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG