لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۰

شورشيان درعراق دانش آموزان را از اتوبوس بيرون کشيدند و به گلوله بستند


درحالیکه تلاش رهبران سیاسی عراق بار دیگر برسر تعیین سرپرستان ارتش و پلیس با شکست مواجه شده است، پليس عراق ميگويد شورشيان امروز، يکشنبه، دست کم سی و شش نفر را کشته اند.

پلیس میگوید در یکی از حملات، افراد مسلح بيست و يک نفر را که عموما دانش آموز بودند، در مقابل یک پست بازرسی موقت در شمال بغداد از اتوبوس بیرون کشیدند، و کشتند. مردی که در این حمله مجروح شده بود در بیمارستان سلیمانیه به صدای آمریکا گفت افراد مسلّح از مسافران می پرسیدند کدام يک عرب سُنّی، شیعه ، کُرد، یا ترکمن هستند. به گفته وی چهار عرب سُنّی جان سالم بدر بردند.

در رویدادی دیگر، وزارت کشور عراق از شليک منجر به مرگ چهار کارمند یک شرکت تلفن توسط افراد مسلّّح در نزديکی شهرک صدر خبر داده است .

در بصره نیز، به گفته پلیس در زد و خوردی که در یک مسجد سُنّیان رخ داد دست کم يازده نفر جان خود را ازدست دادند.

در همین حال رهبران سیاسی عراق جلسه پارلمان را که قرار بود برای بررسی صلاحیت نامزدان دو پست مهم امنیتی تشکیل شود، برای مدتی نامحدود به تعویق انداختند. انتظار میرفت نوری ال مالکی نخست وزیر عراق امروز کانديداهای خود را برای پست های وزارت دفاع و کشور در این جلسه اعلام کند. اما خالد ال عطيه، نايب رئيس پارلمان گفت اختلاف بر سر کانديداها ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG