لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۰

گزارشهای جديد در باره کشته شدن غيرنظاميان عراقی توسط سربازان آمريکائی


امروز، جمعه، گزارشهای تازه ای منتشر شد که که نیروهای نظامی آمریکا را به قتل غیرنظامیان بیگناه و غیر مسلح عراقی متهم ميکند.

تلویزیون بریتانیا ویدیوئی پخش کرده است که اجساد چند کودک و بزرگسالی را نشان ميدهد که پلیس عراق میگوید جزو یازده نفرغیر نظامیانی هستند که در ماه مارس در شمال بغداد بدست نیروهای آمریکایی کشته شدند.

به گزارش بی بی سی ، مقامات آمریکایی در آن زمان گفته بودند چهار نفر در جریان عملیات نظامی در آن منطقه جان سپرده اند.

اين نوار ویدویی درحالی پخش میشود که ارتش ایالات متحده آمریکا تحقیق میکند آیا تفنگداران دریایی آمریکا سال گذشته عامدا بيست و چهار غیر نظامی غیر مسلح را در حدیثه به قتل رسانده اند یا نه.

آمريکا همچنین در این مورد تحقیق میکند که آیا تفنگداران دریایی درماه آوریل یک مرد غیر مسلح را در " هماندیه" در غرب بغداد کشته اند یا نه.

هفت تفنگدار دریایی، و یک عضو نیروی دریایی آمریکا در زندان " کمپ پندلتون" در کالیفرنیا در ارتباط با واقعه "هماندیه" در بازداشت بسر میبرند.

وکیل مدافع متهمین میگوید ارتش آمریکا در روزهای آينده علیه این افراد اتهاماتی جنایی مطرح خواهد کرد.

بنا به گزارشهای وسائل ارتباط جمعی، سربازان يک مسلسل را در کنار جسد مرد مرده گذاشته بودند تا وی را يک شورشی جلوه دهند.

مقامات ارشد در دولت جدید عراق میگویند از دریافت گزارشهای مربوط به قتل غیر نظامیان غیر مسلح خشمگین هستند؛ و از ایالات متحده آمریکا میخواهند پرونده واقعه " حدیثه " را در اختیار دولت عراق قرار دهد تا مقامات عراقی بتوانند تحقیق خود را انجام دهند.

به گزارش رسانه ها تفنگداران دریایی بدون آنکه غیرنظامیان اقدامی تحریک آميز انجام داده باشند ، دست به کشتار آنها زده اند.

از سوی دیگر دولت آمریکا دستور داده است فرماندهان برای سربازان آمریکا دوره های آموزشی در زمینه رعایت موازین حقوقی و اخلاقی در میدان جنگ اجرا کنند.

XS
SM
MD
LG