لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۵۳

عنان خواستار افزايش مشارکت جامعه مدنی در مبارزه با ويروس اچ آی وی شد


کوفی عنان دبيرکل سازمان ملل متحد خواستار افزايش مشارکت جامعه مدنی درمبارزه با ويروس اچ آی وی وبيماری ايدزشده است.

آقای عنان روزچهارشنبه طی سخنانی درجلسه افتتحاحيه کنفرانس سه روزه سازمان ملل متحد در زمينه ايدزاظهارداشت آنچه که به ويژه اکنون مورد نيازاست، افزايش مشارکت افرادی است که با ايدز زندگی می کنند.

آقای عنان گفت ابتلای زنان به ويروس اين بيماری درهربخش جهان درحال افزايش است ودربيشتر کشورها هنوزترتيبی داده نشده است که جوانان بدانند ويروس اچ آی وی چگونه پخش می شود.

دبيرکل سازمان ملل متحد همچنين ازاين واقعيت که يک زن آفريقای جنوبی مبتلا به ويروس اچ آی وی موسوم به کنسانی ماواسا Kensani Mavasa نخستين فردی است که با ايدز زندگی می کند ودر مجمع عمومی سازمان سخنرانی می کند، استقبال کرد. خانم ماواسا درسخنان خود رهبران آفريقائی را به خاطرعدم احترام به تعهدات خويش درمبارزه با ايدز مورد انتقاد قرارداد.

پيتر پايت Peter Piot سرپرست برنامه سازمان ملل متحد درامرمبارزه با ايدز متعاقبا دريک کنفرانس خبری اظهارداشت برای دستيابی به هدف دسترسی جهانی به شيوه های جلوگيری ازايدز، درمان مبتلايان و پرستاری ازآن ها، بايد اقدامات بيشتری به عمل آيد. وی ازکشورهای جهان خواست در درازمدت خود را نسبت به مبارزه با ايدز متعهد بدانند.

XS
SM
MD
LG