لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۱

اقدامات خيرخواهانه نيروهای خارجی درکشورهای مختلف


درباره نقش نيروهای خارجی در کشورهای مختلف جهان صحبت و نظر بسيار است. پاره ای بر اين عقيده هستندکه هر گونه تغيير مثبتی تنها از درون جوامع می تواند برآيد و هرگونه دخالتی از سوی سايرين منفی است. عده ای ديگر بر اين عقيده هستند که نيروهای خارجی تاثيرات مثبت زيادی بر جوامع می توانند بگذارند.

در بخش نخست اين برنامه خبرنگاران بخش فارسی صدای آمريکا با آقای فتح محمد، راننده اتوبوس در ايالت پکتيکای افغانستان، پيرامون بيماری فرزندش گفتگو کردند. در قلب فرزند خردسال آقای فتح محمد حفره ای وجود دارد که باعث عملکرد نامتناسب قلب اين کودک شده و احتمال از بين رفتنش می رفت. مقامات نظامی آمريکايی در افغانستان پس از آگاهی يافتن از اين مسئله شرايطی را بوجود آوردند که وی به همراه پدرش به آمريکا بيايد و تحت سرپرستی پزشکان و جراحان قرار بگيرد تا در مورد مداوای اين عارضه راهی پيدا کنند.

در بخش دوم اين برنامه، خبرنگاران بخش فارسی اين سوال را با شنوندگان در ميان گذاشتند که بطور کلی در مورد اقدامات انساندوستانه نيروهای خارجی چه می انديشند؟

طبق معمول در اين برنامه خط های تلفنی استوديو بروی شنوندگان باز بود تا بطور مستقيم و زنده نظرات و پرسشهای خود را با ميهمان برنامه در ميان بگذارند.

XS
SM
MD
LG