لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۱

هواپيماهای جنگی اسرائيل به دو پايگاه شبه نظاميان فلسطينی در لبنان حمله کردند


هواپيماهای جنگی اسرائيل امروز در لبنان عليه فلسطينيان مورد حمايت سوريه، و شبه نظاميان لبنانی انجام دادند. اين حملات به کشته شدن يک عضو حزب الله ، و يک جنگنجوی جبهه خلق برای آزاد سازی فلسطين، فرماندهی کل، منجر شد.

حملات هوایی امروز به حوالی بیروت و شرق دره بقاع ساعاتی پس از آن صورت گرفت که ارتش اسراییل از مجروح شدن یک سرباز اسراییلی براثر اصابت راکتی خبر داد که از لبنان به يک پايگاه ارتشی در شمال اسراییل پرتاب شده بود.

ارتش اسراییل ميگويد جتهای جنگنده آن کشور دو قرارگاه فرماندهی ستیزه جویان را هدف قرار دادند که توسط جبهه خلق برای آزادی فلسطین اداره میشوند. این گروه مورد حمایت سوریه است.

ارتش اسراییل ميگويد از یکی از قرارگاهها برای ذخیره اسلحه و مهمات استفاده میشد.

مقامات لبنان نيز از مجروح شدن دو ستيزه جو در جریان حملات خبر داده اند.

همزمان با حملات هوائی، سربازان اسرائيلی نيز با شبه نظاميان حزب الله در يک نقطه مورد اختلاف مرزی درگير زدو خورد شدند.

ايهود اولمرت نخست وزير اسرائيل هشدار داده است عليه هرگونه حمله ای توسط شبه نظاميان مستقر در لبنان بشدت واکنش نشان داده خواهد شد.

اسراییل لبنان را مسئول هر نوع حمله ای میداند که از ناحیه لبنان علیه خاک آن کشور صورت میگیرد. سخنگوی وزارت امور خارجه اسراییل گفت دولت اسراییل از لبنان به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت خواهد کرد؛ و اضافه کرد لبنان باید قطعنامه های شورای امنیت را که خواستار خلع سلاح گروههای شبه نظامی در لبنان است اجرا کند.

XS
SM
MD
LG