لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۲

مروری بر مهمترين  نوسانهای مالی جهان در هفته گذشته


در ايران، در پايان داد و ستد های روز يکشنبه، هفتم خرداد ماه سال يکهزار و سيصد و هشتاد پنج، برابر با بيست و هشتم ماه مه سال دو هزار و شش ميلادی، در بازار بورس اوراق بهادار تهران، بهای ميانگين شاخص کل بازار سهام چهار واحد کسب کرد، ولی نسبت به روز يکشنبه هفته گذشته دوازده واحد تنزل کرد.

هفته گذشته بهای سهام در بازار بورس آمريکا افزايش يافت.

ميانگين شاخص صنعتی «داجنز» صد و سی پنج واحد، «اس اند پی» سیزده واحد، و «نزدک» شانزده واحد بدست آوردند.

روز دوشنبه بازار بورس آمريکا، بمناسبت تعطيلات «روز يادبود»، بسته خواهد بود، ولی روز سه شنبه وزارت خزانه داری آمريکا پانزده ميليارد دلار اوراق قرضه سه ماهه با سود سالانه چهار و هشتاد و چهار در صد، و چهارده ميليارد دلار اوراق قرضه شش ماهه با بهره سالانه پنج در صد را به معرض فروش خواهد گذاشت.

هفته گذشته بهای سهام در بازار بورس اروپا نيز شديداً افزايش يافت.

شاخص مالی «تايمز» لندن صد و سی چهار واحد، «سی ای سی» پاريس صد واحد، و «داکس» فرانکفورت صد و شش واحد کسب کردند.

هفته گذشته در بازار طلای نيويورک بهای طلا نسبت به هفته گذشته خود هشت دلار و نود سنت تنزل کرد و در آخرين داد وستدهای روز جمعه هر اونس به مبلغ ششصد و پنجاه دلار و نود سنت داد و ستد شد.

روز يکشنبه، در بانک توسعه صادرات ايران، ارزهای عمده ساير کشورها در مقابل واحد پولی ايران بدين شرح فروخته شدند:

هر « دلار» آمريکا؛ نه هزار و صد شصت و هشت ريال، «يورو»؛ يازده هزار و هفتصد و چهارده ريال، «پوند» انگليس؛ هفده هزار و هشتاد و نه ريال، يکصد «ين» ژاپن؛ هشت هزار و صد و هشتاد و دو ريال، و يک «دِرهَم» عمارات متحده عربی؛ دو هزار و چهارصد و نود و نه ريال.

XS
SM
MD
LG