لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۵

خشونت و ستم وارد به مردم آذربايجان توسط قدرتمندان جمهوری اسلامی ايران


خبرهای رسيده از ايران مويد اين حقيقت شفاف و بدون انکار است که نا آرامی های اخير که در پی انتشار کارتون سوسک در نشريه نيمه دولتی ايران ظاهر شد و سراسر کشور و به خصوص آذربايجان را فراگرفت ، نتيجه سال ها اهانت، ستم و فشاری است که حکومت ملايان بر همه اقشار و اقوام ايرانی و به خصوص بر ايرانيان آذری تبار وارد کرده است.

مردم دلير و صبور آذربايجان که در همه زمانها و در هر موقعيتی پيشرو و پرچمدار نهضت های آزادی و فرهنگی ايران بوده اند، يکصدا و با اتفاقی مستحکم فرياد اعتراض و دادخواهی سر داده اند.

رژيم اسلامی حتی ما يل به ديدن هيچ اعتراضی ولو به حق هم نيست و آذری هائی را که از ادامه زور گويی ها و سفاهت رژيم جمهوری اسلامی به تنگ آمده و فقط با شکلی مسالمت آميز به راه پيمائی مبادرت کرده بودند مورد ضرب و شتم و غل و زنجير قرار داده است.

همزمان با اين روش خودکامگی و خشونت، قدرتمندان حکومت از تنبيه، سرکوب و مجازات مردمی که آنها را "عمال خارجی" و تفرقه اندازان" ناميده اند سخن می رانند

به نوشته روزنامه شرق چاپ ايران روز شنبه، امروز، مقامات امنيتی نظام اسلامی از "سازماندهی ۱۰ مليون بسيجی" سخن می رانند و به اين شکل اميدوارند مردم ايران و به خصوص آزاده مردمان آذری را مرعوب کنند.

XS
SM
MD
LG