لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۷

پوتين ميگويد هيچ کشوری حق ندارد درمناسبات مسکو با کشورهای ديگر دخالت کند


ولاديمير پوتين رئيس جمهوری روسيه ميگويد هيچ کشوری حق ندارد در مناسبات مسکو با کشورهای ديگر دخالت کند.

آقای پوتين در اظهارات روز پنجشنبه خود گفت روسيه به منافع خود فکر ميکند و برای رسيدن به هدفهای ملی اش مقبول ترين شيوه ها را بکار ميگيرد.

آقای پوتين گفت مسکو و واشنگتن مناسباتی خوب دارند و در جنگ عليه تروريسم ، جلوگيری از اشاعه و گسترش تسليحات اتمی و فعاليت های اقتصادی مشارکت دارند.

آقای پوتين گفت برغم اصطکاک های اخير ميان دو کشور، آمريکا کماکان يکی از شرکای عمده روسيه است.

آقای پوتين اين نظر را کمتر از يک ماه پس از آن ابراز داشت که ديک چينی معاون رياست جمهوری آمريکا دولت روسيه را متهم کرد حقوق بشر را به گونه ای غير منصفانه و نامناسب محدود ميکند .

آقای چينی اوايل اين ماه در يک سخنرانی در ويلنيوس پايتخت ليتوانی، به رهبران نُه کشور سابقا کمونيست گفت وی ميخواهد روشن کند که دولت بوش معتقد است روسيه عليه گسترش دموکراسی در شرق اروپا مقاومت ميکند.

آقای چينی گفت روسيه نبايد از حضور دموکراسی های قوی و با ثبات در مرزهايش نگرانی داشته باشد و حضور چنين دموکراسی هائی به سود آن کشور است.

سرگئی لاوروف وزير امور خارجه روسيه در واکنش به سخنان آقای چينی گفته بود وی هنگامی که مسکو را متهم کرد که از عرضه گاز و نفت به کشورهای همسايه برای سوء استفاده و دست کاری در امور آنها استفاده ميکند، اطلاعاتی درست و دقيق نداشته است.

XS
SM
MD
LG