لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۰

عباس ميگويد اگر با حماس به توافق نرسد به رفراندوم متوسل ميشود


محمود عباس رئيس حکومت خودمختار فلسطينی ميگويد اگر جناح فتح او و حماس نتوانند در مورد يک برنامه سياسی به توافق برسند وی راه حل دو کشوری را برای منازعه اسرائيلی - فلسطينی به رفراندوم ميگذارد.

آقای عباس در کنفرانسی در شهر رام الله در کرانه غربی صحبت ميکرد که برای کاهش تشنج و ايجاد پلی ميان نظرات سياسی متضاد اين دو جناح اصلی فلسطينی تشکيل شده است.

آقای عباس گفت وی خواستار رای عمومی در باره پيشنهادی خواهد شد که در اين ماه توسط اعضای ارشد محبوس فتح و حماس در اسرائيل ارائه داده شد. اين پيشنهاد خواستار مذاکراتی با اسرائيل در باره ايجاد يک کشور فلسطينی در کرانه غربی و نوار غزه است که بيت المقدس شرقی پايتخت آن باشد.

منشور حماس نابودی اسرائيل را توصيه ميکند.

اسمعيل هانيه نخست وزير حکومت خودمختار فلسطينی ، که يک رهبر حماس است، در يک سخنرانی که از طريق تلويزيون در کنفرانس رام الله پخش شد گفت لازم است هر دو جناح فلسطينی در مورد يک برنامه سياسی مشترک با يکديگر همکاری کنند. وی مجددا تاکيد کرد که دولت او نخواهد گذاشت اختلافات جاری جناحی به جنگی داخلی منجر شود.

انتظار ميرود اين کنفرانس همچنين وضعيت وخيم اقتصادی را که فلسطينيان اکنون با آن روبرو هستند مورد توجه قرار دهد.

کمک دهندگان خارجی ارسال کمک برای دولت تحت رهبری حماس را در واکنش به امتناع اين گروه اسلامی در تقبيح خشونت، به رسميت شناختن اسرائيل و قبول عهدنامه های موقت صلح با اسرائيل ، متوقف ساخته اند.

XS
SM
MD
LG