لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۲

از رشد اقتصادی جهان در سال دو هزار هفت کاسته خواهد شد


سازمان توسعه و همکاريهای اقتصادی روز سه شنبه گفت با توجه به بالارفتن بهای جهانی نفت و افزايش نرخ بهره های بانکی توسط بانکهای مرکزی کشورهای پيشرفته صنعتی، از رشد اقتصادی جهان در سال دو هزار هفت کاسته خواهد شد.

سازمان توسعه و همکاريهای اقتصادی که مقر آن در پاريس است در گزارش اقتصادی نيمه اول سال جاری خود پيش بينی کرد که به رشد اقتصادی و ميزان تورم در جهان در سال جاری افزوده خواهد شد. رشد اقتصادی جهان در سال آينده از سه مميز يک در صد در سال جاری به دو مميز نه دهم درصد در سال آينده کاهش خواهد يافت.

سازمان توسعه و همکاريهای اقتصادی ميافزايد به رشد تورم در سال جاری دو مميز دو دهم در صد افزوده خواهد شد ولی از نرخ تورم در سال آينده 2 دهم درصد کاسته خواهد شد.

سازمان توسعه و همکاريهای اقتصادی رکود اقتصادی جهان را ناشی از افزايش بهای جهانی نفت خام و افزايش نرخ بهره های بانکی توسط بانکهای مرکزی در آمريکا، ژاپن، و اتحاديه اروپا خواند که باعث کاهش مصرف مردم و در نتيجه کاهش رشد اقتصادی جهان خواهد شد.

«جين فليپ کوتيس»، رئيس سازمان توسعه و همکاريهای اقتصادی، روز سه شنبه در شرح وضعيت اقتصاد جهان گفت رشد اقتصادی آمريکا از سه مميز شش دهم در صد در سال جاری به سه مميز يک دهم درصد در سال آينده کاهش خواهد يافت.

XS
SM
MD
LG