لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۸

آمادگی پليس ايران در صورت پيروزی تيم ملی فوتبال در جام جهانی


به گزارش خبرگزاری فرانسه از تهران، پليس ايران خود را آماده انجام يکی از بزرگترين عمليات امنيتی عمومی که در صورت پيروزی تيم ملی فوتبال ايران در بازيهای فينال جام جهانی در آلمان با آن مواجه خواهد شد.

نخستين بازی تيم ايران يازدهم ژوئن در برابر تيم مکزيک برگزار می شود و با در نظر گرفتن رويداهای قبلی جام جهانی هر پيروزی تيم ايران و يا حتی تساوی آن با تيمهای حريف به ريخته شدن شيفتگان ايرانی فوتبال به خيابانهای شهر و جشن و پايکوبی عمومی منجر خواهد شد. ولی سخنگوی پليس تهران گفته است: بسيار خوش بين است که هرگونه جشن و سروری بخوبی برگزار خواهد شد. او افزوده: پليس همواره خود را بخشی ازر ملت بزرگ ايران تلقی کرده و آنان نيز در جشنها شرکت خواهند کرد.

در آغاز انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ مقامات جمهوری اسلامی ايران علاقه ای به فوتبال نشان ندادند ولی کم کم مقامات برجسته نيز به جمع فوتبال دوستان پيوسته اند. محمود احمدی نژاد با تيم ملی ايران تمرين کرد و ظاهرأ محمدباقر قاليباف شهردار تهران حدود ۱۹۷۰۰ دلار به بازيکنان تيم برای راه يافتن به بازيهای فينال جام جهانی پاداش داده است. حميدرضا آصفی سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ايران از طرفداران فوتبال و يکی از اعضای هيأت مديره فدراسيون فوتبال ايران است.

تيم ايران در دور نخست در گروه D با تيمهای مکزيک، پرتغال و آنگولا همگروه است.

شهرداری تهران برای نخستين بار در تعدادی از ميادين بزرگ شهر که بيش از ۱۰ ميليون جمعيت دارد، مانيتورهای بزرگ تلويزيونی برای نشان دادن پخش مستقيم مسابقات نصب کرده است.

XS
SM
MD
LG