لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۴

کرزی ميگويد پاکستان ستيزه گر تعليم ميدهد و آنها را به افغانستان می فرستد


حامد کرزی رئيس جمهوری افغانستان ميگويد پاکستان ستيزه گر تعليم ميدهد و آنها را به افغانستان می فرستد اما بايد بداند که ديگر از قدرت کنترل بر وقايع در افغانستان برخوردار نيست.

آقای کرزی اين موضوع راامروز، پنجشنبه، در يک سخنرانی برای رهبران قبايل و مقامات در ولايت شرقی کونار، که با پاکستان هم مرز است، مطرح ساخت.

خبرگزای اسلامی افغان اظهارات آقای کرزی را نقل کرد که گفته است تشکيلات اطلاعاتی پاکستان به افراد تعليمات نظامی ميدهد و بعد آنها را با وسائل لجستيکی به افغانستان می فرستد.

آقای کرزی همچنين گفت پاکستان بايد بداند نفوذی که ازآن در کابل استفاده ميکرد ديگر وجود ندارد و مربوط به گذشته بوده است.

پاکستان که با ستيزه گران مرتبط با طالبان و القاعده در مرز خود می جنگد بارها کمک به طالبان را تکذيب کرده است. يک سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان روز پنجشنبه مجددا اظهارات آقای کرزی را کذب و بی اساس دانست و گفت پاکستان مايل است شاهد ثبات در افغانستان باشد.

يک مقام ارشد امنيتی آمريکائی اخيرا گفته بود اقدامات پاکستان در جنگ عليه تروريسم کافی نيست و بايد عليه ستيزه گرانی که در بخش مرزی پاکستان برای خود مامن پيدا کرده اند مقابله شود.

آقای کرزی همچنين از ملامحمد عمر رهبر فراری طالبان به عنوان بزدلی ياد کرده است که در پاکستان پنهان شده و جوانان را برای کشتن به افغانستان می فرستد.

XS
SM
MD
LG