لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۵

تهران ميگويد ستيزه گران سُنی مسئوليت قتل دوازده نفر را درجنوب شرقی ايران  بعهده گرفته اند


ایران ميگويد یک گروه تندروی سُنّی، مسئوليت قتل به شيوه اعدام شدن دوازده غير نظامی در جنوب شرقی کشور را برعهده گرفته است.

وسائل ارتباط جمعی ايران اظهارات يک مقام ارشد پليس را نقل کردند که گفته است گروه موسوم به جُندالله مسئوليت حمله را، که روز شنبه در دويست کيلومتری غرب نقطه ای انجام گرفت که مرزهای ايران، پاکستان و افغانستان را بهم پيوند ميدهد ، بعهده گرفته است.

تلویزیون دولتی ایران تصاویری از اتومبیلهای سوخته شده و اجساد قربانیان را، در حالیکه دستهای آنها از پشت بسته شده بود، نشان داد.

مقامات ایران میگویند بنظر ميرسد گروه جُندالله از جنوب غربی افغانستان عمل ميکند. این گروه به يک سلسله خشونتها در جنوب شرقی ایران ارتباط داده شده است که قتل دست کم بيست و يک نفر در ماه مارس از جمله آنهاست .

وسائل ارتباط جمعی ايران پيشتر گزارش داده بودند راهزنان مسلح در بخش نا آرام جنوب شرقی ایران دوازده نفر را کشته و یک نفر را مجروح کرده اند. تلویزیون دولتی ایران از قول شاهدان خبر داده بود که مهاجمان عصر روز شنبه در جاده کرمان به بم چهار اتومبیل را متوقف کردند، سرنشینیان آنها را به قتل رساندند و اتومبیلها را به آتش کشاندند. در این حمله یک پسر جوان زخمی شد.

بخش جنوب شرقی ایران یکی از گذرگاههای عمده قاچاق مواد مخدر از افغانستان و پاکستان به مقصد اروپا و خاورمیانه است.

XS
SM
MD
LG