لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۱

هشدار سازمان ملل متحد در باره نزديک شدن اسرائيل و فلسطينيان به يک  بحران حقوق بشری


لوئيس آربور کميسر عالی سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر هشدار داده است که اسرائيل و فلسطينيان در آستانه يک بحران و برخورد حقوق بشری و انسانی قرار دارند. آربور امروز، جمعه، با انتشار اعلاميه ای گفت شمار روزافزون تلفات، خواه نتيجه کشتن های هدف گرفته شده باشد، يا حملات انتحاری،يا ناشی از شليک راکت های دست ساز، يا توپخانه سنگين، قابل قبول نيست.

اين مقام سازمان ملل متحد ميگويد غيرنظاميان، بخصوص زنان، کودکان و سالمندان نبايد جريمه بی توجهی به حقوق بشر و بی اعتنائی به تعهدات انسانی را بپردازند. آربور ميگويد فلسطينيان در نتيجه قطع کمک های بين المللی به حکومت خود مختار فلسطينی به خطر افتاده اند.

آمريکا و ديگر کشورهای غربی کمک های مستقيم به دولت فلسطينی حماس را در واکنش به امتناع اين گروه ستيزه گر از تقبيح خشونت و برسميت شناختن اسرائيل قطع کرده اند.

در جريان جديد ترين خشونت ها، نيروهای اسرائيلی امروز، جمعه، يک ستيزه گر فلسطينی را در جريان عمليات تعقيب و جستجو در شهر نابلس در کرانه غربی با شليک گلوله کشتند. ارتش اسرائيل ميگويد مرد فلسطينی عضو گروه ستيزه گر موسوم به تيپ شهدای الاقصی بود.

در رويدادی ديگر، امروز، جمعه، يک دادگاه اسرائيل چهار ستيزه گر فلسطينی را در ترور پنجسال پيش رهاوام زيوی وزير جهانگردی اسرائيل متهم شناخت و محاکمه آنها را آغاز کرد. اين چهار نفر که اعضای جبهه افراطی خلق برای آزادسازی فلسطين هستند در جريان حمله ماه مارس اسرائيل به يک زندان در شهر اريحا دستگير شدند. اسرائيل اين حمله را از بيم آن انجام داد که گفته ميشد حکومت خودمختار فلسطينی در نظر دارد آنان را از زندان آزاد کند.

XS
SM
MD
LG