لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۱

آيت الله خامنه ای با تماشای فوتبال مردان توسط زنان در استاديومها مخالفت کرد


در حاليکه ماه ميلادی گذشته محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری اسلامی ايران دستور داد طی برگزاری مسابقات فوتبال مردان در کشور، بخشی از استاديوم های محل برگزاری مسابقات به تماشاگران زن اختصاص يابد.

آيت الله علی خامنه ای رهبر مذهبی ايران با اشاره به نظر مراجع مذهبی کشور که با اين امر مخالفت کردند، خواسته است که در اين مورد تجديد نظر شود. روز گذشته غلامحسين الهام سخنگوی دولت گفت: رئيس جمهوری اسلامی ايران تصميم گرفته است طبق نظر رهبر مذهبی کشور عمل شود.

در سال ۲۰۰۱ گروهی از زنان ايرلندی اجازه يافتند که در يک مسابقه مقدماتی جام جهانی فوتبال که بين تيمهای ايران و ايرلند در تهران برگزار شد، در استاديوم آزادی مسابقه را تماشا کنند. آن رويداد باعث دلسردی و نيز خشم فوتبال دوستان زن ايرانی شد، چرا که آنان نتوانستند از جمله تماشاگران مسابقات باشند.

روز سه شنبه تيم ملی فوتبال مردان ايران تمرين های خود را برای شرکت در بازيهای فينال جام جهانی ۲۰۰۶ در اردوگاه تمرين تيم در سوئيس آغاز کرد.

تيم ايران در تورنمنت بازيهای امسال که بين نهم ژوئن تا نهم ژوئيه آينده در آلمان برگزار می شوند با تيمهای پرتغال، آنگولا و مکزيک در گروه D بازی می کند.

۳۲ تيم در اين رويداد جهانی شرکت می کنند که از جمله تيم آمريکا است.

XS
SM
MD
LG