لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۷

محمود احمدی نژاد در انتظار پاسخ پرزيدنت بوش


رئیس جمهوری اسلامی ایران می گوید در انتظار است رئیس جمهوری آمریکا به نامه ۱۸ صفحه ای او پاسخ دهد.

مقامات جمهوری اسلامی روز سه شنبه گفتند نامه راه های جدیدی را برای حل مشکلاتی که در برابر بشریت قرار دارد پیشنهاد می کند. اما مقامات آمریکا آنرا که به گفته آنها محتوی نکته تازه ای نیست، رد می کنند.

کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفت نامه راهی برای بحث در باره فعالیت های اتمی ایران باز نمی کند.

رئیس جمهوری اسلامی در نامه، که صدای آمریکا متن آنر به دست آورده است، لیبرالیسم و دمکراسی را مفاهیمی شکست خورده می نامد ، از واشنگتن به دلیل حمله به عراق ، که به گفته او کشور را حدود ۵۰ سال به عقب برده است، انتقاد می کند و از نفرت جهانی نسبت به آمریکا به علت جنگ، که روز به روز بیشتر می شود، سخن می گويد.

محمود احمدی نژاد همچنین انتقاد از اسرائیل، به ویژه پشتیبانی آمریکا از آن را تکرار می کند، و می گويد هالوکاست تاسیس اسرائيل را توجیه نمی کند. او اظهار نظر می کند که این اقدام میلیون ها آواره به وجود آورد و کشور یهود هزاران فلسطینی را به زندان انداخته است.

در تنها اشاره به برنامه اتمی ایران، احمدی نژاد می پرسد چرا دستاوردهای تکنولوژیک و علمی در خاورمیانه، حتی آنهائی که می تواند برای مقاصد نظامی به کار رود، تهدیدی تصویر می شود.

رئیس جمهوری اسلامی در نامه خود می گوید تاریخ در باره رهبران سیاسی قضاوت خواهد کرد و به پرزیدنت بوش توصیه می کند به راه و تعالیم انبیا، از جمله ابراهیم و عیسی مسیح ، و به کلام قران باز گردد.

XS
SM
MD
LG