لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۶

بانک جهانی: بحران مالی سرزمينهای فلسطينی بدتر از آنچه انتظار ميرفت می باشد


بانک جهانی می گويد بحران مالی در سرزمین های فلسطینی از آنچه انتظار می رفت بدتر است و ممکن است بروز یک بحران انسانی و سقوط تشکیلات خودگردان فلسطینی را موجب شود.

گزارش بانک جهانی که روز دوشنبه توزیع شد پیش بینی می کند ۲۰۰۶ بدترین زمان در سالهای اخیر برای فلسطینیان در نوار غزه و کرانه اشغالی غرب رود اردن خواهد بود. بانک جهانی این نظر را در پی قطع کمک مالی غرب به دولت فلسطینی به رهبری حماس، به دلیل خودداری از شناسائی اسرائيل و تقبیح خشونت، ابراز می دارد. از آن هنگام دولت فلسطینی قادر نبوده است حقوق ۱۶۵ هزار کارمندان دولت را پرداخت کند.

قرار است دیپلمات های آمریکا، اتحادیه اروپا، روسیه و سازمان ملل متحد روز سه شنبه در نیویورک تشکیل جلسه دهند و در باره بحران جاری و فراهم آوردن استراتژی هائی برای احیای روند صلح خاورمیانه به بحث بپردازند. انتطار می رود وزیران امور خارجه مصر، اردن و عربستان سعودی نیز در نیویورک به گفت و گو بنشینند.

ماه پیش روسیه قطع کمک مالی به فلسطینیان را یک اشتباه نامید، و روز شنبه گفت ۱۰ میلیون دلار کمک فوری برای محمود عباس رئیس تشکیلات خود گردان فلسطینی می فرستد.

وزیر امور خارجه روسیه روز یکشنبه گفت گروه چهارگانه بايد راه هائی برای پایان دادن به بحران پیدا کند و از نهاد های فلسطینی که بر اساس مذاکرات قبلی صلح به وجود آمده اند، حفاظت کنند.

XS
SM
MD
LG