لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۱

وزير دفاع انگليس سقوط هليکوپتر نظامی کشورش را در بصره تائيد کرد


وزير دفاع بريتانيا سقوط يک هليکوپتر بريتانيايی را در شهر بصره تأييد کرد.

" دِس براون" وزير دفاع جديد بريتانيا گفت تعدادی از سربازان بريتانيا در سانحه روز شنبه جان سپردند؛ اما گفت نميتواند شمار مقتولين را تعيين کند.مقامات عراقی گفتند جسد دست کم چهارتن از کارکنان هليکوپتر يافت شده است." hspace=2 src="/persian/images/ap_iraq_british_troops_helicopter_6may06_eng_1951.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>

علت حادثه تحت رسيدگی است. همچنين پليس عراق ميگويد در درگيری بين نيروهای بريتانيا و جمعيتی که نزديک حادثه گرد آمده بودند حداقل پنج شهروند غير نظامی کشته شدند.

جمعيت، يک خود رو متعلق به ارتش بريتانيا را به آتش کشيدند و مقامات بصره مقررات منع رفت و آمد شبانه را برقرار کردند که تا يکشنبه ادامه خواهد داشت.

دربغداد مشاور امنيتی جلال طالباني، رئيس جمهور عراق هشدار داد که اين درگيری ممکن است اغتشاشات ديگری را نيز در جنوب در پی داشته باشد. اين منطقه تاکنون نسبت به شهر بغداد يا مناطق سُنی نشين در شمال عراق از آرامش نسبی برخوردار بوده است.

از سوی ديگر مقامات اعلام کردند يک بمبگذار انتحاری که به اونيفورم نظامی ملبس شده بود خود را در داخل يک پايگاه نظامی در شهر تکريت منفجر کرد، که در نتيجه آن سه مأمور پليس به قتل رسيدند.

XS
SM
MD
LG