لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۷

راه پيمائی های صدها هزارتن از مهاجران در سراسر آمريکا


صدها هزارتن ازمهاجران به آمريکا وهواداران آن ها در راه پيمائی هائی در سراسرآمريکا شرکت کردند و خواستار اصلاح قوانين مهاجرتی به نفع ميليون ها کارگرغيرمجاز در آمريکا شدند. روزدوشنبه تظاهرات عظيمی در ده ها شهر آمريکا برگزار شد.

پليس شهرلوس آنجلس تعداد تظاهرکنندگان را ٥٠٠ هزارنفر برآورد کرده است، در حالی که مقامات شيکاگو تعداد شرکت کنندگان در تظاهرات اين شهر را ٤٠٠ هزارنفرتخمين زده اند. ده ها هزار نفر نيز در شهرهای نيويورک و دنور و در سراسرايالت فلوريدا دست به راه پيمائی زدند.

روز دوشنبه که " روز بدون مهاجران" نامگذاری شده بود، شاهد تعطيل برخی از مدارس وبسياری ازمشاغل کوچک وهمچنين چند کارخانه بزرگ بسته بندی گوشت بود.

شرکت عظيم همبرگرفروشی مک دانلد هشدارداد که برخی از رستوران های وابسته به اين شرکت با تعداد محدودی از کارکنان و ساعت هائی محدود دائر خواهند بود.

برخی از رهبران مهاجران قبلا با طرح تحريم مخالفت کرده بودند و بيم آن را داشتند که تاثيری منفی در افکارعمومی آمريکا به جای گذارد.

هدف ازبرگزاری تظاهرات، برجسته ساختن کمک های مهاجران فاقد پروانه کار به اقتصاد آمريکا و فشار به کنگره در مورد تصويب لايحه اصلاح قوانين مهاجرتی است.

تعداد مهاجران غيرقانونی آمريکا، ١١ ميليون نفرتخمين زده می شود. سناتورهای آمريکا تصويب لايحه ای را مد نظر قرارداده اند که مراقبت از مرزهای آمريکا را تشديد ميکند و راه هائی را برای ميليون ها مهاجر غيرقانونی فراهم می آورد که در نهايت تابعيت آمريکا را کسب کنند.

XS
SM
MD
LG