لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۹

يک رهبر محلی القاعده عراق در سامرا کشته شد


يک رهبر محلی القاعده در عراق توسط نيروهای ائتلاف کشته شد.

مقامات آمريکائی و عراقی ميگويند حميد التاخی و دو ستيزه گر ديگر، امروز، جمعه، در جريان حمله ای در نزديکی شهر سامرا کشته شدند. گفته ميشود التاخی رهبر عوامل القاعده در سامرا و اطراف آن بود. ارتش آمريکا ميگويد سربازان عراقی بعدا يک اتوموبيل مملو از نارنجک، راکت و سلاح های سبک را در همان حوالی پيدا کردند.

ارتش آمريکا همچنين ميگويد سربازان عراقی بيست و يک شورشی را کشته و چهل و سه شورشی ديگر را در واکنش به يک رشته حملات شورشيان به تاسيسات امنيتی در شمال بغداد دستگير کرده اند. يک اعلاميه نظامی که امروز منتشر شد ميگويد هفت سرباز عراقی و دو غير نظامی نيز در جريان دوروز نبرد در نزديکی شهرک بغوبه کشته، و هشت سرباز و چهار مامور پليس مجروح شده اند.

در صحنه سياسی، بنظر ميرسد نوری المالکی نخست وزير منتخب عراق از حمايت آيت الله علی سيستانی، بالاترين مقام روحانی شيعه عراق، برای برچيدن شبه نظاميان، برخوردار شده است. آيت الله سيستانی در جريان ملاقات روز پنجشنبه با آقای المالکی گفت اسلحه فقط بايد در دست نيروهای امنيتی دولتی باشد.

نخست وزير منتخب عراق همچنين با مقتدا صدر واعظ شيعه تندرو نيز ملاقات کرد.

آقای المالکی که تا روز بيست و يکم مه فرصت دارد کابينه خود را معرفی کند، ميگويد در تلاش شکل بخشيدن به کابينه ای است که تمامی طبقات مردم عراق در آن نماينده داشته باشند

XS
SM
MD
LG