لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۷

احمدی نژاد ميگويد هيچ کس نمی تواند تکنولوژی اتمی را از ايران بگيرد


رئيس جمهوری ايران،در آستانه انقضای مهلت سازمان ملل متحد برای تعليق فعاليت های حساس اتمی ميگويد کشورش تسليم فشار نخواهد شد.

محمود احمدی نژاد که يک روز پيش از انقضای مهلت صحبت ميکرد اقدامات بين المللی برای وادار ساختن ايران به انصراف از برنامه غنی سازی اورانيوم را غير عادلانه خواند. وی افزود هيچ کس نمی تواند تکنولوژی اتمی را از کشورش بگيرد.

آژانس بين المللی انرژی اتمی قرار است روز جمعه به شورای امنيت در باره چگونگی تبعيت ايران از خواست متوقف ساختن فعاليت های حساس اتمی گزارش بدهد. اما ولاديمير پوتين رئيس جمهوری روسيه، امروز، پنجشنبه، گفت به اعتقاد او آژانس بين المللی انرژی اتمی بايد با ايران معامله کند و ايران را به شورای امنيت نبرد، که می تواند با تحريم های تنبيهی مواجه شود.وی اين نظر را پس از ملاقات با انگلا مرکل صدراعظم آلمان در شهر تومسک در ناحيه سيبری، مطرح ساخت.

روز چهارشنبه، در وين، غلامرضا آقازاده ، مسئول امور اتمی ايران، با محمد البرادعی رئيس آژانس بين المللی انرژی اتمی ، برای مذاکراتی آخرين لحظه در باره مسئله، ملاقات کرد . اما گزارشی حاکی از پيشرفت و گشايش داده نشد.

پيشتر در ايران، آيت الله علی خامنه ای، رهبر ارشد هشدار داده بود منافع آمريکا در جهان صدمه خواهد ديد اگر آمريکا به جمهوری اسلامی حمله کند.

وزارت امور خارجه آمريکا در پاسخ از ايران خواست برای رفع بن بست ، ديپلوماسی را پيشه کند و متقابلا هشدار داد که روياروئی می تواند بر رسيدگی های شورای امنيت اثر بگذارد.

XS
SM
MD
LG