لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۳۶

علی لاريجانی تهديد کرد که در صورت تحريم ايران از سوی شورای امنيـت همکاری با آژانس اتمی سازمان ملل متوقف خواهد شد


مذاکره کننده اتمی ارشد ايران ميگويد که در صورت برقراری تحريم از سوی شورای امنيت، کشور متبوع وی همکاری خود با آژانس اتمی سازمان ملل را متوقف خواهد کرد.

امروز سه شنبه علی لاريجانی در کنفرانسی در تهران که به موضوعات اتمی اختصاص داشت گفت در صورت اقدامات نظامی عليه رژيم ايران، دولت فعاليت های اتمی خود رامخفی خواهد کرد.

موعد شورای امنيـت برای دولت ايران برای تعليق فعاليت های غنی سازی اورانيوم جمعه اين هفته بسر ميرسد و آژانس بين المللی انرژی اتمی قرار است که گزارش خود درباره انطباق برنامه اتمی ايران با ضوابط بين المللی را همين جمعه ٢٨ آوريل به شورا ارائه کند.

روز دوشنبه سفير آمريکا در سازمان ملل گفت شورا قرار است قطعنامه ای را مورد نظر قرار دهد که در آن ايران قانوناً ملزم به برآوردن درخواست های بين المللی شود.

چين و روسيه که دو عضو دائمی شورای امنيـت هستند مخالفت خود را با هرگونه اقدامی بر عليه ايران ابراز داشته اند و ميگويند که موضوع بايستی از طريق آژانس بين المللی انرژی اتمی پيگيری شود.

واشنگتن و اتحاديه اروپا برای برقراری تحريم عليه دولت ايران بخاطر امتناع آنکشور در متوقف کردن برنامه اتمی که آنها ميگويند به توليد سلاح های اتمی ميانجامد، تلاش ميکنند. تهران تأکيد ميکند که هدفش صلح آميز است.

XS
SM
MD
LG