لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۷

در انفجار يک بمب در نزديکی دفتر مقتدی صدر در بغداد دو تن کشته شدند


در انفجار بمبی در شهر شیعه نشین صدر در بغداد، دست کم دو تن جانسپردند و سه نفر مجروح شدند. به گفته پلیس، انفجار بمب که در یک مینی بوس پنهان شده بود، روز سه شنبه در نزدیکی دفتر مقتدی صدر، روحانی افراطی، روی داد .

در نقطه دیگری در بغداد، چهار افسر پلیس در انفجار دو بمب مجروح شدند. و در جنوب پایتخت، مردان مسلح آموزگار مدرسه ای را کشتند.

در همين حال، یک سایت اینترنتی، ویدیوئی را پخش کرده است که مدعی است ابو مصعب الزرقاوی ، ستیزه گر فراری را نشان میدهد، او می گوید آمریکا در عراق شکست خواهد خورد. ویدیو مرد ریشوئی را که یک جلیقه نظامی بر تن دارد در حال ملاقات با افراد دیگری که به نظر می رسد از جنگجویان هستند، در شهر رمادی نشان می دهد. اصالت ویدیو تائید نشده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از بیانیه شورای مجاهدین وابسته به القاعده، که با ویدیو همراه است، می گويد این نخستین ویدیوی زرقاوی، فراری اردنی است.

در جبهه سیاسی، جواد المالکی، نخست وزیر برگزیده عراق همچنان برای تشکیل یک دولت وحدت ملی تلاش می کند.

دانلد رامسفلد وزیر دفاع آمریکا، موافقت رهبران سیاسی عراق را با مالکی و دیگر مقامات ارشد، دستاوردی بسیار بزرگ نامید. رامسفلد همچنین حضور آمریکا در عراق و افغانستان را به آنچه آنرا نیاز به بازداشتن ایران از اجرای سیاست هائی که به گفته او برای جهان خطرناک است، نامید، ارتباط داد.

XS
SM
MD
LG