لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۷

رايس: ايالات متحده از تهديد ايران به تقسيم فن آوری اتمی خود با کشورهای ديگر نگران است


کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه آمریکا می گويد ایالات متحده از تهدید ایران به تقسیم فن آوری اتمی خود با کشورهای دیگر نگران است، و یاد آور می شود که چنین اقدامی بر نگرانی های یبن المللی از این واقعیت که ایران خود دارای تکنولوژی اتمی است می افزاید.

پیشتر خانم رایس در آتن گفت ایران با تهدید متوقف ساختن همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی، خود را بیشتر در جامعه بین المللی منزوی می سازد.

خانم رایس این نظر را روز سه شنبه در آتن در پی دیداری با وزیر امور خارجه و نخست وزیر یونان ابراز داشت و بار دیگر گفت آمریکا موافق است اختلاف ناشی از برنامه اتمی ایران از راه های دیپلماتیک حل شود، با این حال استفاده از گزینه های دیگر را رد نکرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در جریان توقف هائی در یونان و ترکیه ، مساله ایران را با مقامات دو کشور در میان گذاشت. او در آنکارا با عبدالله گل وزیر امور خارجه ترکیه به گفت و گو نشست و بر نیاز به بازداشتن ستیزه گران کرد از استفاده از عراق به عنوان پایگاهی برای حمله به ترکیه تاکید گذاشت.

در آتن خانم رایس با وزیر امور خارجه و نخست وزیر یونان ملاقات کرد و خواهان کوشش بیشتر برای حل مساله تقسیم قبرس شد.

در این میان، پلیس در آتن برای متفرق ساختن تظاهر کنندگانی که به سفر خانم رایس معترض بودند، گاز اشک آور شلیک کرد. معترضین با پرتاب بمب های بنزینی و پاره سنگ به مقابله با پلیس بر آمدند.

XS
SM
MD
LG