لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۰

پرزيدنت بوش از کنگره خواست معافيت های مالياتی شرکتهای نفتی را قطع کند


پرزیدنت بوش پیشنهاد های خود را برای کمک به کاهش آنچه آنرا " اعتیاد آمریکا به نفت" می نامد تشریح کرده است.

در حالی که فشار عمومی بر آقای بوش برای پائين آوردن قیمت های بنزین شدت می گیرد، او روز سه شنبه در سخنانی در واشنگتن خواهان صرفه جوئی بیشتر در مصرف سوخت شد و رانندگان را به خریدن خودروهای "هایبرید" که با برق و بنزین کار می کند، تشویق کرد.

رئیس جمهوری همچنین با استناد به منافع بالای شرکت های نفتی، از کنگره خواست معافیت های مالیاتی آنها را قطع کند. او گفت شرکتها باید از درآمدهای خود برای سرمایه گذاری در فراهم آوردن سوخت های جایگزین استفاده کند.

آقای بوش گفت نیاز است که نفت خام در آمریکا پیدا شود و خواست آنچه که به گفته او می تواند یک توسعه موافق با معیارهای حفظ محیط زیست در مناطقی مانند " پناهگاه ملی وحوش" در قطب باشد، صورت گیرد.

آقای بوش گزینه افزایش مالیات بنزین را رد کرد. او همچنین گفت به وزارتخانه های دادگستری و نیرو دستور داده است در باره اتهامات سودجوئی غیر قانونی از بازار و گرانفروشی تحقیق کنند. در روزهای اخیر، قیمت های نفت خام به رقم بی سابقه بشکه ای بیش از ۷۵ دلار رسیده و این نگرانی شدت گرفته است که رسیدن نفت به آمریکا در حالی که موجودی بنزین در آنجا کاسته می شود، ممکن است مختل شود.

سخنان آقای بوش در باره انرژی یک روز پس از آن ایراد می شود که اوپک اعلام کرد میزان تولید نفت خام را افزایش نخواهد داد. اوپک می گويد در تدارکات نفتی کمبودی وجود ندارد، و بالا رفتن قیمت ها نتیجه تقاضا در بازار است.

XS
SM
MD
LG