لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۳

جلسه هيأت دولت اسرائيل برای بررسی گزينه های واکنش به حمله انتحاری تل آويو


مقامات اسرائيلی ميگويند که امروز سه شنبه اهوت اولمرت کفيل نخست وزيری جلسه ای از هيأت دولت را برگزار ميکند تا به بحث واکنش های احتمالی به حمله انتحاری روز دوشنبه در تل آويو که به کشته شدن ٩ نفر و زخمی شدن ٦٠ نفر منجر شد، بپردازد.

منابع دولت اسرائيل ميگويند ارتش اسرائيل در پی کسب اجازه برای حمله ای است که شامل هدف گرفتن رهبران سياسی حماس برای اول بار از زمان بدست گرفتن تشکيلات خودگردان فلسطينی، خواهد بود.

حماس از بمب گذاری بعنوان "دفاع از خود" در برابر سرکوب های اسرائيل در کرانه غربی و باريکه غزه، دفاع کرده است. آمريکا حمله انتحاری را اقدامی انزجارآور وغيرقابل توجيه توصيف کرده است و حماس را به خاطر دفاع از اين حمله محکوم ساخت.

کوفی عنان دبيرکل سازمان ملل متحد نيزاين بمب گذاری را محکوم کرد و از تشکيلات خودگردان فلسطينی خواست نسبت به چنين اقدامات تروريستی غيرقابل توجيهی، مخالفت خود را اعلام کند.

چند ساعت پس از حمله انتحاری در تل آويو، ارتش اسرائيل موشک هائی را به يک کارخانه فلزسازی در باريکه غزه شليک کرد، ساختمانی که اسرائيل ميگويد برای ساختن موشک های دست ساز برای استفاده بر عليه اسرائيل، بکار برده ميشده است. فلسطينيان ميگويند عمليات اسرائيل به ساختمان آسيب رسانده ولی تلفاتی نداشته است.

منابع فلسطينی همچنين خبر از عمليات ارتش اسرائيل در شهرهای نابلس و جنين در کرانه غربی ميدهند.

XS
SM
MD
LG