لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۳

عراق صحنه حملات مرگبار شورشيان به پليس و انفجارهای جديد در مساجد سُنّی ها


پليس عراق ميگويد شورشيان با حمله به يک کاروان پليس در نزديکی بغداد دست کم شش پليس را کشتند و ده پليس ديگر را مجروح کردند.

به گزارش پليس عراق، اين حمله اواخر وقت پنجشنبه انجام گرفت. پليس ها از شهر جنوبی شيعه نشين نجف بودند. آنها برای تحويل گرفتن اتوموبيل های جديد به يک پايگاه آمريکائی در بغداد ميرفتند.

در همين حال يک افسر ارشد پليس در نجف ميگويد چندين نفر از افراد او ناپديد شده اند. در واقعه ای جداگانه، دست کم هفت پليس در انفجاری انتحاری که در نزديکی يک پاسگاه پليس در شهر شمالی موصل رخ داد ، مجروح شده اند.

پليس عراق همچنين از کشته شدن دست کم چهار نفر در بمب گذاريهای جاده ای در نزديکی دو مسجد سُنّی ها در شهر بغوبه در شمال بغداد خبر داده است. پنج نفر ديگر نيز در اين انفجارها که همزمان با برگزاری نمازهای جمعه رخ داد مجروح شده اند.

در همين حال ارتش آمريکا روز پنجشنبه خبرداد که سربازان آمريکائی و عراقی يک تروريست تحت تعقيب و مرتبط با اوسامه بن لادن و ديگر عُمّال ارشد القاعده را کشته اند. اعلاميه ارتش ميگويد رفيد ابراهيم فتاح، معروف به ابو عمر الکردی ماه گذشته در جريان يک عمليات تعقيبی در نزديکی ابو غريب در غرب بغداد کشته شد.

ارتش آمريکا همچنين از کشته شدن دو سرباز آمريکائی در نزديکی بغداد، يکی روز پنجشنبه در اثر انفجار بمب در جاده، و ديگری روز چهارشنبه در برخورد با دشمن، خبر داده است.

XS
SM
MD
LG