لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۱

گفتار روز: انتشارگزارش وزارت خارجه آمريکا در تاکيد بر ترويج دموکراسی


گزارش جديد الانتشار وزارت امور خارجه آمريکا تحت عنوان "حمايت از حقوق بشر و دموکراسی، سال ۲۰۰۵ – ۲۰۰۶ " بار ديگر بر اين نظريه صحه می گذارد که اشاعه ترويج و اعتلاء دموکراسی، مؤثرترين راه تضمين امنيت بين المللی است.

بری لو ونکران Brry Lowenkron ، مدير کل وزارت امور خارجه آمريکا در امور دموکراسی، حقوق بشر، و کار می گويد که ايالات متحده آمريکا در سالهای اخير، مبلغ يک ميليارد و پانصد ميليون دلار برای ترويج سواد آموزی زنان، جوامع مدنی پای بر جا ... اصلاحات قضايی و قانونگذاری ... آموزش رأی دهندگان، و توسعه سياسی و ساير برنامه های گسترش و ارتقاء دموکراسی در سرتاسر جهان تعهد سپرده است.

مدير کل وزارت امورخارجه آمريکا می گويد:" به موازات اين فعاليتها، کوشش ما اين است که متخلفين دائمی حقوق انسانی، مانند رژيم های برمه و کوبا را در معرض تحريمهای اقتصادی قرار دهيم."

آقای لو ونکران می گويد برخی از دولتهايی که به شيوه دموکراتيک انتخاب شده اند از خط مشی غير دموکراتيک تبعيت کرده اند:"مثلاً، در ونزوئلا، دولت، دولت دموکراتيک است، اما همين دولت، قوه قضائيه را تحت فشار می گذارد .... رسانه ها را تحت آزار و تعقيب قرار می دهد .... و يکی از سازمانهای عمده غير دولتی را به صورت خارق العاده ای تحت فشار قرار می دهد..."

گزارش وزارت امور خارجه آمريکا فعاليتهای ياری رسانی ايالات متحده را در منطقه خاورميانه، ترميم بی عدالتی ها و سوء رفتارهای گذشته، تحکيم مبانی سازمانهای جوامع مدنی، حمايت از حقوق زنان و اعتلاء تلاشهای اصلاح طلبان را در ميان دولتهای منطقه تشريح می کند.

پرزيدنت جرج دابليو بوش، رئيس جمهوری آمريکا می گويد، ايالات متحده، سبک آمريکايی را به مردمی که مايل به پذيرفتن آن نيستند، تحميل نخواهد کرد ... رئيس جمهوری آمريکا می افزايد، هدف ما کمک به ديگران است تا راه و روش خود را بيابند ... آزادی خود را تحصيل کنند ... و هدف خود را بجويند و براه خود بروند.

XS
SM
MD
LG