لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۲

برنامه "بسکتبال بدون مرز" در چهار قاره اجرا خواهد شد


ليگ ملی بسکتبال حرفه ای مردان آمريکا NBA)) و فدراسيون بين المللی بسکتبال اعلام کرده اند که در سال ميلادی جاری برنامه "بسکتبال بدون مرز" بار ديگر بمورد اجرا گذاشته خواهد شد. اين برنامه در چهار قاره اجرا خواهد شد و برای نخستين بار مسابقات آن در ليتوانی و پورتوريکو انجام خواهند شد.

بسکتبال بدون مرز يک اردوی آموزشی برای جوانان است که هدف از برگزاری آن ترويج دوستی، بهداشت، آموزش و پرورش با تأکيد بر آگاهی از بيماری ايدز و ابتلا به ويروس مولد آن، HIV، و راههای جلوگيری از گسترش بيماری است.

از جمله ستارگان بسکتبال که در اين برنامه شرکت می کنند؛ ياو مينگ بازيکن چينی تيم هوستون راکتس، ديکمبه موتومولو بازيکن کنگوئی، استيو نش بازيکن کانادائی تيم فينيکس سانز که در آفريقای جنوبی متولد شده است، کارلوس آرويو بازيکن اهل پورتوريکو تيم اورلاندو مجيک، لائول دنگ بازيکن سودانی، و زيدروناس ليگاسکاس بازيکن کليولند کاواليرز و اهل ليتوانی را بايد نام برد.

از آغاز اجرای برنامه بسکتبال بدون مرز در سال ۲۰۰۱، بيش از ۱۲۰ بازيکن، سرمربی و مقام مسئول تيمهای مختلف با بيش از ۷۰۰ جوان از حدود ۱۰۰ کشور جهان کار کرده اند. در سال جاری اردوی بسکتبال بدون مرز بين ۸ تا ۱۱ ژوئن در شانگهای در چين، بين ۳۰ ژوئن تا سوم ژوئيه در ويلنيوس در ليتوانی، بين ۱۷ تا ۲۰ ژوئيه در سن خوان در پورتوريکو، و از ۶ تا ۱۰ سپتامبر در ژوهانسبورگ در آفريقای جنوبی برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG