لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۲

کسری موازنه تجارت خارجی آمريکا کاهش يافت


کسری موازنه تجارت خارجی آمريکا در ماه فوريه کاهش يافته است.

بگزارش وزارت بازرگانی آمريکا، کسری موازنه تجارت خارجی آمريکا در ماه فوريه شصت پنج ميليارد و هفتصد ميليون دلار بود که نسبت به ماه قبل خود دو ميليارد و نهصد ميليون دلار کاهش نشان ميدهد.

تفاوت بين ارزش کل محصولات وراداتی نسبت به قيمت حجم محصولات صادراتی آمريکا در ماه ژانويه گذشته شصت و هشت ميليارد و ششصد ميليون دلار بود که رکورد بالاترين ميزان خود را شکست.

گزارش وزارت بازرگانی آمريکا همچنين حاکيست که کسری موازنه تجارت خارجی آمريکا با چين نيز بيست و سه در صد تنزل کرده و به سيزده ميليارد و هشتصد ميليون دلار رسيده است.

پرزيدنت بوش، رئيس جمهوری آمريکا و هو جين تائو، رئيس جمهوری چين قرار است هفته آينده در واشنگتن پيرامون مسائل بازرگانی دو کشور بويژه سياست های ارزی چين، و رعايت حق مالکيت مارکهای تجاری شرکتهای عمده و معروف مذاکره کنند.

پرزيدنت بوش در ديدار روز چهارشنبه گذشته خود با " وو يی " معاون نخست وزير چين، که برای مذاکرات تجاری در واشنگتن بسر ميبرد گفت در ملاقات هفته آينده خود با آقای جين تائو از وی خواهد خواست که به ملت آمريکا توضيح دهد چه اقدامی در نظر دارد در مورد کاهش کسری موازنه تجارت خارجی آمريکا با چين بعمل آورد.

چين همواره سعی کرده است که عمداً ارزش "يوآن"، واحد پول خود را در برابر دلار آمريکا پائين نگهدارد که عملاً باعث ميشود که کالاهای چينی در آمريکا ارزانتر از اجناس آمريکائی بفروش برسد و از، سوی ديگر، اجناس آمريکائی در چين گرانتر از کالاهای چينی عرضه شود.

XS
SM
MD
LG