لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۸

نمايش جام قهرمانی مسابقات جام جهانی فوتبال در شهرهای آلمان


روز سه شنبه نمايش سيار جام قهرمانی مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ در آلمان ميزبان بازيهای فينال آغاز شد و شهروندان آلمانی خواهند توانست از نزديک پرارزشترين جام قهرمانی فوتبال جهان را تماشا کنند. نمايش سيار چام قهرمانی در مسير ۳۱۰۷ ميل در آلمان شامل مناطقی خواهد شد که در نزديکی ۱۲ مکان برگزاری بازيهای فينال نخواهند بود.

بازيهای فينال جام جهانی بين نهم ژوئن تا نهم ژوئيه آينده برگزار می شوند که تيم های ايران و آمريکا از جمله تيمهای شرکت کننده در آن هستند.

طی نمايش سيار جام قهرمانی، هواداران فوتبال خواهند توانست نخستين جام قهرمانی را که سيلويو گاتزانيگا مجسمه ساز ايتاليائی ساخت و نخستين بار در جام جهانی ۱۹۷۴ مورد استفاده قرار گرفت، تماشا کنند. در آن سال تيم آلمان در زمين آن صاحب جام قهرمانی مسابقات شد.

مقامات فدراسيون بين المللی فوتبال، فيفا، می گويند اين نمايش برای قدردانی از تماشاگران و داوطلبان در برگزاری از مسابقات ترتيب يافت. تا چندی پيش جام قهرمانی اصلی بندرت قابل مشاهده بود و معمولأ در رويدادهای رسمی مانند قرعه کشی مقدماتی و نهائی تيمها، نخستين بازی در مسابقات فينال و بازی فينال اين رويداد و يا در ضيافت هائی که بمناسبت بازگشت تيمهای قهرمان جام جهانی در کشورهايشان برگزار می شد، بنمايش گذاشته می شد. سوای چنين اوقاتی، جام قهرمانی در صندوق امانت در بانک نگاهداری می شود.

در سال جاری جام قهرمانی بين شش ژانويه تا دهم آمريل جاری در ۲۹ کشور جهان در معرض تماشا قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG