لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۵

مقامات حماس در باره راه حل دوکشوری نظراتی ضد و نقيض ارائه داده اند


مقامات فلسطينی در باره آمادگی دولت تحت رهبری حماس برای مذاکره با اسرائيل در مورد مفهوم طرح موسوم به راه حل دو کشوری نظرهائی ضد و نقيض ابراز کرده اند. اين طرح اصولا مستلزم آن است که فلسطينيان موجوديت اسرائيل را به رسميت بشناسند.

مقامات فلسطينی، از جمله محمود الظهر، وزير امورخارجه، در مصاحبه ای با وسائل ارتباطات جمعی خارجی که امروز منتشر شد گفته اند حماس ميخواهد در باره معنا و مفهوم راه حل دو کشوری بحث و گفتگو کند. اما ناصر ال شعير، معاون نخست وزير، امروز پس از انتشار مصاحبه به خبرگزاری رويترز گفت حماس چنين طرحی را مدّ نظر ندارد و تاکيد کرد که تفکر و برداشت حماس در مورد حق موجوديت اسرائيل عوض نشده است.

حماس سوگند ياد کرده است که اسرائيل را نابود کند.

در خبری ديگر گزارشها از کرانه غربی از شليک سربازان اسرائيلی به يک مرد فلسطينی در جريان يک عمليات تعقيب و جستجو در يک اردوگاه آوارگان در نابلس حکايت دارد. مقامات نظامی اسرائيلی ميگويند يک ستيزه گر در جريان تيراندازيهای متقابل هدف گلوله قرار گرفت و دو سرباز اسرائيلی نيز مجروح شدند.

مقامات نظامی همچنين از انجام سه عمليات ديگر تعقيب و جستو در شب گذشته خبر دادند. در جريان اين عمليات هواپيماهای جنگی به دو دفتر تيپ شهدای الاقصی در شهر غزه آسيب هائی وارد ساختند.

XS
SM
MD
LG