لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۶

انفجار بمب در نزديکی حرم حضرت علی در نجف


پليس عراق ميگويد انفجار ناشی از بمبی که در يک اتوموبيل کار گذاشته شده بود در نزديکی يک حرم مقدس نزد شيعيان در شهر جنوبی نجف موجب مرگ دست کم ده نفر و مجروح شدن سی نفر ديگر شده است .

اين بمب بعداز ظهر پنجشنبه، در چند صد متری آرامگاه امام علی ، داماد پيامبر اسلام منفجر شد که يکی از مقدس ترين اماکن مذهبی در جهان شيعيان است.

وزارت امور خارجه آمريکا انفجار را تقبيح و محکوم کرد و عاملان آن را دشمنان اديان و بشريت ناميد

در بغداد نيز انفجار ناشی از بمبی که در کنار جاده کار گذاشته شده بود موجب کشته شدن يک پليس شد و افراد مسلح نيز پنج نفر را در جنوب بغدادکشتند .

قبلا ارتش آمريکا خبر دستگيری يک افسر ارشد اطلاعاتی عراق را اعلام کرده بود که گفته ميشود با ابومصعب الزرقاوی تروريست تحت تعقيب ارتباطی نزديک داشته است. يک اعلاميه ارتش ميگويد نيروهای عراقی محمد هيلا حامد عبيدی، مشهور به ابو ايمان را روز هفتم مارس در يک محله بغداد توقيف کردند. اعلام خبر اين بازداشت تا روشن شدن نتيجه آزمايش موسوم به دی ان ای برای تائيد هويت وی به تعويق افتاده بود. گفته ميشود عبيدی رهبر گروه موسوم به ارتش سرّی اسلامی در استان شمالی بابيل است، که در ارتباط با چندين آدم ربائی ، بمب گذاری و سوء قصد تحت تعقيب قرار گفته بود.

در همين حال محاکمه صدام حسين، پس از جلسه ای کوتاه که به سئوالات دادستانی از عواد ال بندر، رئيس دادهگاه انقلابی صدام و يکی از هفت نفر دستياران تحت تعقيب او اختصاص داشت ، تا دوازدهم آوريل به حالت تنفس تعطيل شده است.

دادستانها در نظر دارند صدام را برای اتهامات مرتبط با کشتار کردها در دهه هشتاد نيز بطور جداگانه محاکمه کنند.

XS
SM
MD
LG