لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۱

تيم بسکتبال زنان دانشگاه مريلند عنوان قهرمانی را کسب کرد


در مسابقات قهرمانی بسکتبال زنان دانشگاههای آمريکا، تيم دانشگاه مريلند عنوان قهرمانی را کسب کرد. تيم دانشگاه مريلند ملقب به لاک پشت ها Terrapins در بازی فينال تيم دانشگاه دوک Duke موسوم به شياطين آبی Blue Devils را در وقت اضافی با نتيجه ۷۵-۷۸ شکست داد.

تيم مريلند در حالی به پيروزی نائل شد که در آغاز نيمه دوم مسابقه با اختلاف ۱۳ امتياز از تيم دوک عقبتر بود ولی ۱۸ ثانيه قبل از پايان وقت معمول اختلاف امتيازاتش را با تيم حريف به ۳ امتياز رساند. ۱۲ ثانيه بعد کريستی توليور بازيکن سال اولی دانشگاه با يک شوت سه امتيازی نتيجه را بتساوی رساند و بازی را به وقت اضافی کشاند. ۳۵ ثانيه قبل از پايان وقت اضافی توليور با دو پرتاب آزاد توپ نتيجه مسابقه را به ۷۵-۷۸ رساند و تلاش جسيکا فولی بازيکن تيم دوک در اخرين لحظه وقت اضافی برای کسب امتياز راه بجائی نبرد.

تيم بسکتبال زنان دانشگاه مريلند در شش مسابقه که در فصل جاری به وقت اضافی کشيد برنده شد. اين نخستين بار است که تيم مريلند عنوان قهرمانی بسکتبال زنان دانشگاههای آمريکا را کسب کرده است.

شب قبل از آن تيم دانشگاه فلوريدا در بازی فينال بسکتبال مردان دانشگاههای آمريکا، تيم يو سی ال ای UCLA را با نتيجه ۵۷-۷۳ شکست داد و صاحب عنوان قهرمانی شد.

XS
SM
MD
LG