لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۶

اظهار اميدواری اسماعيل هنيّه درباره برقراری صلح با اسرائيل


اسماعيل هنيّه، از گروه ستيزه گر حماس که قرار است همين هفته پست نخست وزيری دولت خودگردان فلسطينيان را بر عهده بگيرد برای برقراری صلح با اسرائيل اظهار اميدواری کرد.

آقای هنيّه گفت رهبران فلسطينی خواستار «حمام خون» در منطقه نيستند.

آقای هنيّه در عين اعتراض به اشغال اراضی فلسطينيان توسط اسرائيل، خواستار پايان دادن بر پيچيده گيها و دشواريهای روابط بين اسرائيل فلسطينيان شد.

درهمين حال، حماس از کشورهای عرب خواسته است بمنظور حمايت از فلسطينيان کمکهای خود را ماهانه به مبلغ ۱۷۰ ميليون دلار افزايش دهند. خالد مشعل، رئيس کميته سياسی حماس، اين درخواست را روز يکشنبه در کويت قبل از تشکيل اجلاس هفته جاری کشورهای عرب در سودان اعلام کرد. اين درخواست بيش از سه برابر مبلغی است که قبلاً کشورهای عربی به فلسطينان کمک ميکرده اند. آقای مشعل ميگويد قسمت عمده ای از اين کمکها صرف پرداخت به مقامات و کارمندان فلسطينی خواهد شد که بسياری از آنها هنوز حقوق ماه فوريه خود را دريافت نکرده اند.

انتظار ميرود دولت خود گردان فلسطينی به رهبری حماس اين هفته قدرت را بدست گيرد. آمريکا و اتحاديه اروپا تهديد کرده اند چنانچه حماس از خشونت دست بر ندارد و موجوديت اسرائيل را برسميت نشناسد کمک های مالی خود را قطع خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG