لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۳

شگفتی در مسابقات يکچهارم نهائی بسکتبال دانشگاههای آمريکا


تيم های شرکت کننده در مرحله نيمه نهائی مسابقات قهرمانی بسکتبال مردان دانشگاههای آمريکا که در حال حاضر مهمترين رويداد ورزشی در اين کشور است مشخص شده اند، ولی برای نخستين بار از سال ۱۹۸۰ هيچيک از اميداران شماره يک در ميان تيمهای چهار گروه مختلف دانشگاهی از جمله اين تيمها نيستند.

۶۴ تيم در چهار گروه، واشنگتن دی سی، آتلانتا، اوکلند و مينياپوليس در اين مسابقات شرکت کردند. تيم گمنام دانشگاه جورج ميسون در ايالت ويرجينای شمالی، اميددار شماره يازدهم با غلبه بر تيم دانشگاه کانکتيکت اميددار شماره يک در گروه واشنگتن دی سی، شگفتی آفريد.

جورج ميسون در وقت اضافی و با نتيجه ۸۴-۸۶ برنده شد و روز شنبه آينده در مرحله نيمه نهائی با تيم دانشگاه فلوريدا اميددار شماره سه بازی خواهد کرد که در مسابقات گروه مينياپوليس تيم دانشگاه ويلانووا اميددار شماره يک گروه را با نتيجه ۶۲-۷۵ شکست داد.

در اين حال تيم دانشگاه ايالتی لوئيزيانا اميددار شماره چهار در بازيهای گروه آتلانتا در برابر تيم دانشگاه دوک اميددار شماره يک با نتيجه ۵۴-۶۲ به پيروزی نائل شد و در نيمه نهائی با تيم دانشگاه يو سی ال ای UCLA، بازی خواهد کرد. تيم UCLA اميددار شماره دو در بازيهای گروه اوکلند در برابر تيم دانشگاه ممفيس اميددار شماره يک با نتيجه ۴۵-۵۰ برنده شد.

تيم های برنده در نيمه نهائی، سوم آوريل آينده برای کسب عنوان قهرمانی بسکتبال مردان دانشگاههای آمريکا بازی خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG