لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۳

سربازان در عراق سه گروگان غربی را آزاد کردند، اماخشونت های مرگبار ادامه دارد


نيروهای چند مليّتی در عراق سه غربی فعّال صلح را که در ماه نوامبر ربوده شده بودند، آزاد کرده اند.

جک استرا وزير امورخارجه بريتانيا در لندن اعلام کرد گروگانها، که يکی از آنها بريتانيائی و دو نفر ديگر کانادائی هستند، امروز، پنجشنبه، در جريان عملياتی نظامی آزاد شدند.

مقامات ميگويند در اين عمليات گلوله ای شليک نشد و ربايندگان حضور نداشتند.

آقای استرا گفت عمليات، که نيروهای بريتانيائی و آمريکائی در آن شرکت داشتند، پس از چند هفته برنامه ريزی انجام گرفت. وی حاضر نشد جزئياتی بيشتر ارائه دهد.

ژنرال ريک لينچ از ارتش آمريکا در عراق ميگويد محل گروگانها پس از توقيف روز چهارشنبه دو مرد عراقی کشف شد.يکی از اين دو مرد، نحل اسارت گروگانها را فاش کرد . گروگانها، با دست های بسته، در خانه ای در غرب بغداد بودند.

آقای استرا وضعيت گروگان آزاد شده بريتانيائی را نسبتا خوب و قابل قبول توصيف کرد، اما دو گروگان آزاد شده کانادائی در بيمارستان بستری شدند.

مرد چهارمی، که همزمان با اين سه نفر آزاد شده ربوده شد، يک آمريکائی بود که اوايل ماه جسد گلوله خورده او پيدا شد.

گروهی ناشناس، موسوم به تيپ شمشير های حق، مسئوليت ربودن هر چهار نفر را، که اعضای يک گروه مسيحی مدافع صلح مستقر در شيکاگو بودند، بر عهده گرفته بود.

در همين حال امروز يک انفجار انتحاری اتوموبيلی، که در مرکز بغداد رخ داد، دست کم بيست و پنج کشته بجای گذاشت، که عموما افراد پليس بودند.

پليس عراق ميگويد انفجار های اتوموبيلی، و بمب های جاده ای نه نفر ديگر را نيز در نقاط مختلف بغداد به کشتن داد.

از جيل کارول خبرنگار آمريکائی ربوده شده کماکان خبری نيست . خانم کارول در ماه ژانويه در بغداد ربوده شد و قبلا با ظاهر شدن در چند ويديو درخواست کرده است به خواست های ربايندگانش عمل شود.

ربايندگان خانم کارول خواستار آزاد شدن تمامی زنان زندانی عراقی از زندان شده بودند.

XS
SM
MD
LG