لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۹

گفتار روز: آمريکا قدرت نظامی خود را برای دفاع ازاسرائيل در برابر ايران بکار خواهد برد 


پرزيدنت جرج دابليو بوش ، رئيس جمهوری آمريکا می گويد : ايالات متحده آمريکا از قدرت نظامی خود برای حفاظت از اسرائيل در برابر رژيم مذهبی ايران ، استفاده خواهد کرد : پرزيدنت بوش می گويد : « تهديدی که از جانب ايران متوجه اسرائيل است ، همان تهديدی است که خود آنها ، اعلام داشته اند ، يعنی ، هدف نابودی متحد نيرومندما ، اسرائيل . »

پرزيدنت بوش می افزايد : « البته چنين تهديدی ، خطری بسيار جدی ، نه تنها برای اسرائيل ، بلکه برای صلح جهان است . در واقع تهديد ايران ، خطری است که متوجه يک اتحاديه نيرومند است . »

رئيس جمهوری آمريکا می گويد : « من بارها گفته ام و باز هم به صراحت می گويم که ، ما از نيروی نظامی خود برای حفاظت از متحد خود اسرائيل استفاده خواهيم کرد . »

پرزيدنت بوش ، در مورد برنامه اتمی ايران نيز سخن گفت ، رئيس جمهوری آمريکا گفت : ايالات متحده آمريکا و ساير ملل معتقدند که برنامه هسته ای ايران ، در واقع امری جز پرده استتاری برای توليد سلاحهای اتمی ، چيز ديگری نيست .

پرزيدنت بوش می گويد : « رژيم ايران نبايد ، برنامه ای برای توليد سلاحهای اتمی و يا حتی " قابليت " توليد سلاحهای اتمی و دانش لازم برای توليد چيزی که ممکن است به سلاح اتمی بينجامد ، داشته باشد . »

در حال حاضر ، شورای امنيت سازمان ملل ، رسيدگی به مساله برنامه هسته ای ايران را آغاز کرده است . شورای امنيت سازمان ملل متحد حق دارد ، ايران را مشمول تحريم قرار دهد . رئيس جمهوری آمريکا می گويد : هدف ، حل و فصل اين مساله از راههای ديپلماتيک است . رئيس جمهوری آمريکا می گويد : پيام ما ، بايد پيام واحدی باشد ، و پيامی باشد که ، نه تنها از جانب آمريکا ، بلکه از جانب بريتانيا ، فرانسه ، آلمان ، و نيز روسيه ، و اميدواريم چين نيز باشد و علت لزوم اين يکپارچگی اين است که همه ، به اتفاق يکديگر ، يک صدا بايد به رژيم ايران بگوئيم ، اين رفتار ، قابل قبول نيست و علاقه شما برای دستيابی به اسلحه اتمی ، قابل قبول نيست .

پرزيدنت بوش می گويد : مهم است که در حال حاضر مقابله با برنامه اتمی ايران ، از راههای ديپلماتيک باشد . دليل اين امر نيز واضح است : در صورتيکه رژيم ايران صاحب اسلحه اتمی شود ، آنوقت ، در صدد شانتاژ و باج خواهی از جهان بر خواهد آمد .

XS
SM
MD
LG