لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۸

شرکت کامپيوتری "دل" فعاليت های توليدی خود را در هند توسعه ميدهد


شرکت کامپيوتری "دل"، يکی از بزرگترين سازندگان کامپيوتر در جهان، اعلام کرد که در نظر دارد، ظرف سه سال آينده، فعاليت های توليدی خود را در هند توسعه دهد و تعداد کارکنان خود را در اين کشور دو برابر کند و به بيست هزار نفر برساند.

شرکت کامپيوتری دل، بمنظور کاهش هزينه های توليد، قرار است بسياری از فعاليت های خود را بويژه در زمينه نرم افزار، طراحی، و فعاليت های اداری در هند که دستمزد کارگران در مقايسه با آمريکا ارزانتر است توسعه دهد.

با افزايش کارائی و تخصص کارگران در کشورهائی که در آنها دستمزد کارگران پائين است انتقال مشاغل به اين مناطق بسرعت در حال گسترش است و به صورت يک روند جهانی در آمده است.

در سال گذشته بيش از دويست هزار مهندس در هند فارغ التحصيل شدند در حاليکه تعداد مهندسان فارغ التحصيل آمريکائی تنها هفتاد هزار نفر بودند.

"دبرا اسميت" رئيس سازمان "مشاوران رقابت" که رقابت در بازارهای جهانی را مطالعه ميکند ميگويد هند نمونه ای از اين روند در کشورهای در حال رشد است.

خانم اسميت ميگويد هند بر روی آموزش مردمش سرمايه گذاری ميکند، موسسات تحقيقاتی متعددی ايجاد ميکند، و با ايجاد سيستم های اقتصادی نوين زير بنای اقتصادی خود را مرتباً تقويت ميکند.

با توجه به اينکه پيش بينی ميشود تا سال دو هزار و ده سالانه ده ميليون کامپيوتر در جهان ساخته شود ، انتظار ميرود، اقدام شرکت کامپيوتری "دل" باعث شود سود خالص اين شرکت افزايش يابد.

XS
SM
MD
LG