لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۹

رامسفلد ميگويد خروج سريع آمريکا ازعراق معادل پس دادن آلمان به  نازی هاست


دانلد رامسفلد وزير دفاع آمريکا عليه خروج سريع آمريکا از عراق هشدار داده است و ميگويد در اينصورت تروريستها آن کشور را ميگيرند.

آقای رامسفلد در يک مقاله منعکس کننده عقايد، که امروز در روزنامه واشنگتن پست چاپ شد، تاکيد کرده است که خروج سريع آمريکا از عراق معادل پس دادن آلمان به نازی هاست .

آقای رامسفلد ميگويد تمامی شواهد دلالت بر آن دارد که وفاداران به صدام و تروريست ها در صورت خروج نيروهای آمريکائی از عراق، خلاء را پر کنند.

اظهار نظر آقای رامسفلد مصادف با تظاهرات ضد جنگ در چندين کشور به مناسبت سومين سالگرد حمله تحت رهبری آمريکا به عراق بود.

در همين حال اياد علاوی نخست وزير سابق عراق در مصاحبه ای با تلويزيون بريتانيا گفت عراق در مرحله ای از جنگ داخلی است که خطر گسترش و تعميم آن به سراسر خاورميانه وجود دارد.

خشونت های فرقه ای ناشی از انفجار بمب در يک حرم شيعه در ماه گذشته تاکنون موجب کشته شدن صدها نفر شده است.

در همين حال پليس عراق ميگويد نيروهای آمريکائی روز يکشنبه دست کم هفت نفر را در شليک متقابل در يک شهرک سُنّی نشين در نود کيلومتری شمال بغداد کشتند.

پرزيدنت بوش روز شنبه در پيام راديوئی خود از رهبران عراق خواستار تشکيل يک دولت وحدت ملی شد که بتواند ضمن مقابله با تهديد تروريست ها اطمينان مردم عراق را جلب کند. پرزيدنت بوش گفت خشونت های اخير اين ضرورت را پيش آورده است که رهبران عراقی اختلافاتشان را کنار بگذارند و ورای عقايد سياسی، مذهبی و فرقه ای با يکديگر همکاری کنند.

XS
SM
MD
LG