لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۵

فيفا تاريخ پانزدهم مه برای تسليم اسامی بازيکنان در جام جهانی را تمديد نکرد


فدراسيون بين المللی فوتبال، فيفا، تصميم گرفته است که مهلت نهائی برای تسليم اسامی اعضاء ۳۲ تيم راه يافته به بازيهای فينال جام جهانی فوتبال سال جاری در آلمان را که روز پانزدهم ماه مه آينده است را تغيير ندهد.

مقامات فيفا می گويند به اين ترتيب بازيکنانی که دچار آسيب ديدگی شده به اندازه کافی وقت خواهند داشت که بهبود يابند و در مسابقات شرکت کنند. گزينش بازيکنان برای جايگزين ساختن بازيکنان آسيب ديده در پی مهلت تعيين شده، و با رعايت برنامه های ويژه انجام خواهد شد.

شماری از سرمربيان تيم ها خواسته بودند که مهلت پانزدهم ماه مه، قبل از آغاز بازی های فينال جام جهانی در تاريخ نهم ژوئن آينده در آلمان، تمديد شود. در اين حال بسياری از برجسته ترين بازيکنان تيم ها در مسابقات جام قهرمانان ليگهای فوتبال اروپا، و جام اتحاديه فوتبال اروپا بازی می کنند که تا اواخر ماه مه آينده بپايان نخواهند رسيد.

بگفته مقامات فيفا، هر بازيکن، سرمربی و مقام مسئول ملزم خواهد که قبل از آغاز بازيها در آلمان، تعهد نامه ای امضاء کند که بموجب آن در قمار بازی و شرط بندی غير قانونی روی نتايج مسابقات، شرکت نخواهد کرد.

فدراسيون بين المللی فوتبال در عين حال اجازه نخواهد داد که طی مسابقات دوستانه ای که قبل از آغاز بازيهای فينال جام جهانی انجام می شوند، بيش از شش بازيکن تعويض شوند.

XS
SM
MD
LG