لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۳

دستگيری دو سرباز افغانی به جرم قاچاق ترياک با يک آمبولانس نظامی


مقامات پلیس در افغانستان می گويند آنها دو سرباز افغان را که سعی داشتند بیش از ۶۰ کیلوگرم هروئین را با یک آمبولانس نظامی قاچاق کنند، دستگیر کرده اند.

رئیس پلیس ولایت زابل می گويد دو نفر- یک افسر و راننده او - بعداز ظهر چهارشنبه در یک پست بازرسی در بزرگراه کابل به قندهار دستگیر شدند.

علی رغم کوشش های جامعه بین المللی برای کمک به کابل در مبارزه با مواد مخدر، افغانستان همچنان بزرگترین تولید کننده تریاک در جهان است.

در همين حال یک فرمانده ارشد آمریکائی در افغانستان می گويد خشونت در کشور به تجارت مواد مخدر ارتباط دارد. ژنرال بینامین فریکلی روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت سازمان های قاچاق مواد مخدر که در ولایت هلمند خشخاش می کارند، سود حاصل از آنرا برای خرید اسلحه و استخدام افراد و آموزش جنگجو به طالبان می پردازند.

ژنرال فریکلی گفت در بسیاری موارد، شورشیان طالبان کشاورزان را در صورتی که به کشت خشخاش و حفظ جریان پول ادامه ندهند، به مرگ تهدید می کنند.

فرمانده نظامی آمریکا همچنین گفت او شباهت های فزاینده ای بین بمب هائی که در کنار جاده ها کار گذاشته می شود و حملات انتحاری در افغانستان و عراق می بیند، و به نظر می رسد برخی از تکنیک ها و تکنولوژی را همان مربیانی که شورشیان در عراق را تعلیم داده اند، فراهم آورده اند.

XS
SM
MD
LG