لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۹

تهديدهای امنيتی تهران و پيونگ يانگ در استراتژی آمريکا برای پيشدستی در حمله


کاخ سفيد متنی جديد و تطبيق داده شده با شرايط روز از استراتژی امنيت ملی آمريکا را انتشار داده است که از تاکيد بر آمادگی دولت بوش در توجه به پيشدستی در ضربات نظامی به کشورهای متخاصم يا گروههای تروريستی حکايت دارد.

پرزيدنت بوش در اين متن که امروز منتشر شد گوشزد ميکند که آمريکا ترجيح ميدهد برای جلوگيری از اشاعه و گسترش تسليحات خطرناک در جهان ديپلوماسی مورد استفاده قرارگيرد، اما در چارچوب اصول ديرين دفاع از خود، توسل به زور را پيش از آنکه با حمله ای مواجه شود، منتفی و کنار گذاشته شده نميداند.

اين متن رسمی ميگويد اقدام به پيشدستی می تواند حتی در مواردی نيز که در باره زمان يا مکان حمله ای توسط دشمن ترديد و ابهامی وجود دارد انجام گيرد. در اين متن نود و چهار صفحه ای همچنين به نگرانی های دولت در باره سياست های جاری دولت های چين و روسيه و تاثير آنها بر امنيت ملی و اقتصادی آمريکا اشاره شده است.

اين متن، جايگزين متنی ميشود که پرزيدنت بوش در پی حملات تروريستی يازدهم سپتامبر شبکه تروريستی القاعده به نيويورک و واشنگتن به عنوان سياست های و استراتژی های آمريکا ارائه داد.

در اين متن بخصوص به تهديدهای امنيتی ناشی از برنامه های اتمی در ايران و کره شمالی توجه شده است. تهران و پيونگ يانگ جزو گروه هفتگانه ای هستند که کاخ سفيد آنها را برای سيستم های ديکتاتوری شان تقبيح و محکوم کرده است. سوريه، کوبا، بلاروس ، برمه و زيمبابوه پنج عضو ديگر اين گروه هفتگانه اند.

با کليک به روی اين جمله می توانيد به متن رسمی کاخ سفيد در باره استراتژی ملی و امنيتی آمريکا دسترسی پيدا کنيد :

XS
SM
MD
LG