لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۹

پزشکان روسي گزارش کالبد شکافي ميلوشويچ در هلند را تأييد کردند


پزشکان روسی که گزارش کالبدشکافی اسلوبودان ميلوشويچ رئيس جمهور سابق يوگسلاوی را بررسی کردند تأييد کردند که وی از حمله قلبی فوت کرده است.

امروز چهارشنبه يک گروه پزشکی روسی گفت که با نتايج مقدماتی کالبدشکافی پزشکان هلندی موافق است.

سؤالات مربوط به مرگ وی زمانی آغاز شد که يک پزشک سم شناسی گفته بود آنتی بيوتيک های قوی مصرف شده بوسيله ميلوشويچ برای معالجه بيماری ای بود که وی به آن مبتلا نبود. پزشک مزبور حدس ميزند که ميلوشويچ ممکن است سعی کرده است خود را مريض کند تا بتواند برای معالجه به روسيه برود.

وکيل مدافع خانواده رئيس جمهور پيشين يوگسلاوی می گويد جسد ميلوشويچ امروز چهارشنبه از هلند به پايتخت صربستان پرواز داده خواهد شد و در بلگراد به خاک سپرده خواهد شد.

وی نگفت که ميلوشويچ در کجا و چه وقت دفن خواهد شد. بوريس تاديچ رئيس جمهوری صربستان برگزاری يک مراسم رسمی ترحيم را منتفی اعلام کرده است.

ميلوشويچ روز شنبه درسلول زندان خود در لاهه درگذشت. او به جرم ارتکاب جنايات جنگی تحت محاکمه بود.

مارکو، فرزند ميلوشويچ، پيشترمقامات صربستان را متهم ساخته بود که کوشش می کنند مراسم ترحيم رهبرپيشين يوگسلاوی در بلگراد برگزار نشود.

هنوز روشن نيست ميرا مارکو ويچ بيوه ميلوشويچ که در بلگراد با اتهامات مربوط به سوء استفاده از موقعيت و موضع قدرت مواجه است، برای شرکت درمراسم ترحيم عازم بلگراد خواهد شد يا نه.

يک دادگاه صربستان روزسه شنبه حکم بازداشت خانم مارکوويچ را به حال تعليق درآورد.

با اين حال نخست وزيرصربستان می گويد مقامات صربستان گذرنامه خانم مارکوويچ را توقيف خواهند کرد و از وی خواهند خواست دردادگاه حاضر شود.

XS
SM
MD
LG