لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۴

علت مرگ ميِلوسِويچ سکته قلبی ذکر شده است


ديوان داوری لاهه ميگويد گزارش مقدماتی کالبد شکافی "اسلو بودان ميِلوسِويچ" رئيس جمهور سابق يوگسلاوی نشان ميدهد که وی از سکته قلبی درگذشته است.

در عين حال ديوان لاهه ميگويد که هنوز خيلی زود است که امکان مسموم شدن را بعنوان يک فاکتور رد کرد.

سخنگوی ديوان لاهه گفت که ميِلوسِويچ از دو وضعيت قلبی که ذکر نشدند، رنج ميبرده است، وليکن هنوز پزشکان بايستی آزمايش سم شناسی را انجام دهند.

وکيل مدافع آقای ميلوسويج گفته است که موکل او يک روز پيش از مرگ در نامه ای نوشته بود فکر ميکند وی را از طريق آنتی بيوتيکی که برای جذام بوده است و وی به آن بيماری مبتلا نبوده است، مسموم کرده اند.

آقای ميلوسويج ٦٤ ساله روز شنبه در سلول زندانش در بازداشتگاه دادگاه بين المللی جرائم جنگی در لاهه مرده پيدا شد. ديوان لاهه گفته است که جسد وی روز دوشنبه پس از اعلام نتايج رسمی کالبد شکافی به خانواده اش تحويل خواهد شد.

برنامه تشييع جنازه روشن نيست وليکن "بوريس تاديک" رئيس جمهور صربستان گفته است که تشييع جنازه دولتی برگزار نخواهد شد.

خانم "کارلا دل پونته" دادستان سازمان ملل متحد گفت مرگ آقای ميلوسويج بر اين ضرورت افزوده است که صربستان رادوان کاراديج فراری تحت تعقيب به اتهام ارتکاب جرائم جنگی را تحويل بدهد.

آقای ميلوسويج در دادگاه بين المللی جرائم جنگی برای شصت و شش اتهام از جمله اتهامات مرتبط با جنايت عليه بشريت در جريان منازعات بالکان در دهه ۱۹۹۰ محاکمه ميشد.

XS
SM
MD
LG